Cardano CEO’su Uzun Vadeli Hedeflerini Açıkladı!

88
Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, piyasa değerine göre sekizinci sırada bulunan ADA için uzun vadede hedeflerini açıkladı.

 

Cardano CEO’su, kuantum saldırılarına dikkat çekti

 YouTube kanalında “2022’den sonra Cardano’nun bir sonraki önemli evriminin” ne olacağı sorulduğunda, Hoskinson, önceliklerin Cardano’yu kuantum saldırılarına karşı dirençli hale getirmeyi içereceğini söyledi. Modern süper bilgisayarlardan çok daha üstün olan kuantum bilgisayarların, Blockchain tabanlı varlıkların şifreleme teknolojisini kırabilecekleri ve güvenliklerini etkili bir şekilde baltalayabilecekleri için kripto paralar için bir tehdit olduğuna dair korkular var. Cardano CEO’su ayrıca diğer önceliklerin Minotaur protokolünü Omega ile birleştirmeyi içerdiğini söylüyor. Minotaur, hisse ispatı konsensüs mekanizmasını iş ispatı konsensüs mekanizması ile birleştiren bir Blockchain konsensüs protokolüdür. Omega, Cardano’nun son yedi yılda ürettiği tüm fikirleri bir araya getiren bir girişim konumunda. Hoskinson, “Açıkçası açık kaynak projemiz var. Minotaur çoklu kaynak fikir birliğini Omega ile bir şekilde birleştirdik.” ifadelerini kullandı.
Santiment'ten Kritik Cardano Açıklaması: İlk 5'e Girdi!
Aralık 2021’de Hoskinson, Cardano’nun “kuantum bilgisayarların sorunlarını iyileştirme” sürecini başlattığını, ancak o zamanlar hala “akademik bir test” olduğunu açıkladı. Cardano kurucusu, ayrıca 2022’nin sonunda yapacağı  “büyük bir özel duyuru” olduğunu söylüyor. Yönetici, “Çok uzun zamandır aklımda olan ve yıl sonunda yapacağım ve herkesin gerçekten heyecanlanacağını düşündüğüm gerçekten büyük bir özel duyurum var. Cardano yazı yazılırken 0,94 dolardan işlem görüyor.

Charles Hoskinson’dan çarpıcı teklif: Bitcoin, ADA, DOGE!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifi, birçok tartışmaya yol açtı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Twitter teklifi başarısız olursa Musk’ın merkeziyetsiz bir sosyal medya platformu oluşturmasına yardım etmeye açık olduğunu söyledi. Paylaştığı bir tweette Hoskinson, Musk ile geliştirmeyi planladığı platformun “Bitcoin, Doge ve Cardano ile desteklenen bir çapraz zincir ekosistemi” olacağını belirtti. Yönetici, bu ifadeyi, platformun Cardano ile sınırlı olup olmayacağını soran bir Twitter kullanıcısı olan “Robobubo”ya yanıt olarak verdi. Bununla birlikte, kullanıcı, platformu yalnızca üç blok zinciriyle sınırlamanın, gerçekten merkeziyetsiz bir sosyal medya deneyimi için yeterli olmayacağını söyleyerek Hoskinson’u eleştirdi. Bu arada,  kripto piyasasının önde gelen diğer isimleri de Twitter’ı merkeziyetsiz ve sansüre dayanıklı hale getirme fikrine odaklandı. FTX borsasının CEO’su ve kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, Twitter’ın merkeziyetsiz bir versiyonunun nasıl görünebileceği hakkında düşüncelerini paylaştı.
Elon Musk Twitter'a Meydan Okudu: B Planı var
FTX CEO‘su, yaygın olarak adlandırıldığı gibi, platformun kullanıcıların zincir üzerinde şifreli tweet’ler göndermesine izin verebileceğini belirtti. Yöneticiye göre, para kazanma süreci, daha sonra tweet göndermek için mikro ücretlerden veya kullanıcı arayüzünden (UI) gelebilir. Sonuç olarak, her iki para kazanma modeli de platform için iyi bir hamle olarak görülüyor. Yönetici, ”Merkeziyetslzik, Twitter için daha iyi olur mu? Bu, sosyal medyayı demokratikleştirir mi, finansmanı şeffaf hale getirir mi ve tek noktadan başarısızlık denetimini kaldırır mı? Evet” ifadelerini kullandı.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku