BTC 20 Bin, ETH Bin Doları Yeniden Geçti! Sırada Ne Var?

21

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Piyasa değerine göre ilk iki kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), düne kadar sırasıyla yaklaşık 34 ve yaklaşık 36’lık yedi günlük kayıplar yaşadı. Devasa kayıplarla geçen bir hafta sonundan sonra, kriptonun en iyi iki kripto para birimi, Pazar günü marjinal toparlanmalar yaptı ve sırasıyla 20.000 dolar ve 1.000 doların üzerine çıktı. İşte detaylar…

BTC ve ETH çıkış yolu arıyor

Bitcoin (BTC), son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 15’in biraz üzerinde toparlandı ve CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, dün 17.772 dolarlık şok edici bir düşük seviyeye gerilemesinin ardından 20.482 dolara yükseldi. Dün 898 dolara düşen ETH, son gündeyaklaşık yüzde 25’in üzerinde toparlanarak şuan 1.130 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Ünlü CEO Açıkladı: ETH ve BTC Hikayesi Yeniden Başlıyor!

Fiyat dalgalanmaları, geçen hafta boyunca keskin aşağı yönlü yörüngelerden en azından geçici bir süre için de olsa geri dönüşe işaret ediyor.  Geçtiğimiz Pazar günü, BTC bir yıl içinde ilk kez 26.000 doların altına düştü ve bu da büyük bir satışı tetikleyen olumsuz bir kilometre taşı oldu.  Dün, BTC tek bir günde 20.000 dolar, sonra 19.000 dolar, sonra 18.000 doların altına düştü.

Bitcoin ve ETH Kritik seviyelerin üzerine çıkarak satış baskınısı geçici de olsa azalttı

ETH, BTC ile birlikte oldukça tutarlı bir şekilde düştü ve dün öğleden sonra 898 dolara düştü ve sadece bir hafta içinde yaklaşık yüzde 46’nın üzerinde büyük bir düşüş yaşadı. BTC ve ETH, dün 20.000 dolar ve 1.000 doların altına düşerek, uzmanların zorla tasfiye dalgasını tetikleyebileceğini belirttiği piyasa koşullarını yarattı. Böyle bir senaryoda, her iki kripto para birimindeki büyük ölçekli yatırımcılar, BTC ve ETH türev ürünlerindeki pozisyonları kapatmak zorunda kalacak ve fiyatlar yeterli teminat oluşturmak için çok düşük olacaktır. Bu tür olaylar muhtemelen BTC ve ETH fiyatlarını daha da aşağı çekecek ve “kademeli etki” olarak bilinen daha fazla tasfiyeyi tetikleyecektir.

Ünlü CEO, BTC ve ETH İçin Dip Seviyeleri Verdi! Yakın...

Ancak, bugün 20.000 dolar ve 1.000 doların üzerindeki seviyelere geri dönerek, BTC ve ETH, toplu satış riskini azaltmış gibi görünüyor. Kripto ayı piyasasının ciddiyeti ve süresi belirsizliğini koruyor. En son kripto çöküşü, büyük kripto para birimlerinin  borsa ile birlikte düştüğü geçen ayın başlarında başladı. O zamandan beri, kripto piyasası toparlanmakta zorlandı ve kazanın her yeni dalgalanma etkisi daha fazla hasara neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak decrypt
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku