Ünlü CEO İyimser Ancak Bitcoin Fiyatı Daha Da Düşebilir!

141

ARK Investment Management tarafından bildirilene göre, zincir üstü göstergelerin dip seviyesine gerilemesinin ardından, Bitcoin için düşüş eğiliminin devam etmek adına sınırlı bir alana sahip olduğunu savunuyor.

CEO: kapitülasyon sinyali bekliyoruz

ARK Investment Management’a göre Bitcoin (BTC), 20 bin dolar fiyat seviyesinin altında kalmaya devam etmesine rağmen “nötrden pozitife” bir görünüme sahip. En son “Bitcoin Aylık” raporunda yer alan bilgilere göre, Amerikan varlık yönetimi devi, BTC fiyat hareketinin dibe yakın olduğuna dair işaretler veriyor. ARK CEO’su Cathie Wood şunları söylüyor:

Daha fazla kapitülasyon sinyali bekliyoruz

Ünlü CEO İyimser Ancak Bitcoin Fiyatı Daha Da Düşebilir!

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Lider kripto para birimi Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri olan ARK Investment CEO’su Cathie Wood, piyasalarda yaşanan tüm zamanların en yüksek seviyelerinden düşmeye devam eden BTC’nin riskli alana takılıp kaldığını belirtiyor. En son Bitcoin Aylık fiyat güncellemesi, Wood, analistler ve araştırma görevlisi David Puell’in BTC/USD çiftinde seviyelerin tersine dönmeden önce ele alınması gereken çok az bir zemin kaldığını öne sürmesiyle, bu inancı doğruladığını belirtiyor:

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70 düşüş gerçekleştiren Bitcoin, en önemli seviyelerinden bazılarında veya altında işlem görmeye devam ediyor. 200 haftalık hareketli ortalaması, piyasanın genel maliyet tabanı (gerçekleşen fiyat), uzun vadeli maliyet tabanları (LTH) ve kısa vadeli sahipleri (STH) ve 2017 zirvesi. Bu seviyelerin altında alım satım alışılmadık ve aşırı satım koşulları olduğunu gösteriyor. Tarihte sadece dört kez BTC bu araçlara göre fiyat seviyelerinin altında işlem gördü.

Wood’un Bitcoin ile ilgili görüşü nötrden olumluya

Durumun böyle olması ile birlikte, geçmişte yaşanılanlara da bakıldığında, kayıpların çoğunun çoktan gelmiş olması beklendiği belirtiliyor. Henüz mutlak düşüş seviyelerini görmeyen göstergeler arasında, MVRV oranının yani gerçekleşen üst sınırın oranı ve farklı süreler boyunca tutulan kripto para birimlerinin maliyet esaslarının yer aldığı belirtiliyor. ARK tarafından, “Tarihsel olarak, kısa vadeli sahiplerin MVRV’si uzun vadeli sahiplerinin MVRV’sini geçmesi durumunda küresel dip seviyeleri meydana gelir” açıklaması yapıldı ve eklendi:

Bu koşul karşılanmadı, bu da daha fazla olumsuz durumların oluşmasına potansiyel bir alan sağlayabileceğini gösteriyor.

Bununla birlikte, genel olarak özellikle Wood, Bitcoin’in piyasalarda önemli tarihsel oranlarda bir makro fırtınaya maruz kaldığından endişelenmek adına çok az neden görüyor. ARK tarafından 1 Temmuz tarihinde yayınlanan “In the Know” podcast’inin son yayınında, firmanın BTC’ye karşı tutumunu genel olarak “nötrden olumluya” olarak nitelendirdi ve şunları söylüyor:

Birkaç kapitülasyon sinyali daha bekliyoruz ve tabii ki burada sistemik tarafı zaman gösterecek. Son birkaç gündür başka bir düşüş sinyali görmedik, bu da iyi.

Fiyat düşüşünün devam etmesi bekleniyor

Bu arada ARK’nın konumu, çeşitli piyasa yorumcularının görüşlerini yansıtıyor. Konsensüs yaklaşık 16 bin dolar seviyesine gerilemenin etrafında şekilleniyor ve zincir üstü göstergelerin çoğunda zaten düşük seviyelerde ya nadiren ya da daha önce hiç görülmediği belirtiliyor:

Tarihsel olarak, 200 haftalık MA, BTC için bir alt gösterge olarak anlaşıldı. Popüler yatırımcı ve analist Rekt Capital geçtiğimiz hafta Twitter hesabında bulunan takipçilerine ARK’ın değindiği temayı sürdürerek, bu döngüde işler biraz farklı olabileceği vurguladı. 200MA’da BTC dip seviyeleri görmek yerine, bunun altında bir makro aralığı oluşturabilir. 200MA’nın altındaki herhangi bir seviyenin muhtemelen en yüksek fırsatı temsil edecektir.

200 haftalık MA şu anda Cointelegraph Markets Pro ve TradingView tarafından sağlanan verilere göre, 22.550 doların biraz üzerinde bulunuyor ve yükselişinin asla durmadığı bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku