Altın FED Tutanaklarını Bekliyor: Bu Seviyelere Dikkat!

265

Altın fiyatı (XAU/USD), Tokyo seansının başlarında 1.806,60-1.809,89 dolar gibi dar bir aralıkta oluşan konsolidasyonun yukarı yönlü kırılmasını test ediyor. Daha geniş bir notta, değerli metal Cuma günkü en düşük seviyeden 1,784.55 dolardan daha sert bir toparlanmanın ardından yana doğru döndü.

Altın fiyatlarını etkileyen faktörler ve piyasaya gene bakış

Altın fiyatlarının, Çarşamba günü Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tutanaklarının yayınlanmasından önce tenterhooks’ta kalması muhtemel. Federal Rezerv (Fed) politika yapıcılarının ABD ekonomisinin ekonomik göstergelerine, özellikle enflasyon oranı ve büyüme tahminlerine ilişkin ayrıntılı bakış açısı, piyasa katılımcılarının ilişkili varlıklar üzerindeki pozisyonlarını ayarlamalarını destekleyecektir. Ayrıca, yatırımcılar altın ve ABD doları endeksinin (DXY) daha fazla yönünü daha bilinçli bir şekilde inceleyebilecekler.

altın
Bu arada DXY de kendisini 105.00’in psikolojik direncinin üzerinde rahat bir şekilde tutuyor. DXY’nin Avrupa seansına kadar yatay seyretmesi bekleniyor, çünkü açılıştaki yüksek oynaklık aynı zamanda bir daralmaya yol açıyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, bu hafta, Fed tutanakları dışında, ABD Tarım Dışı Bordroları (NFP) önemli bir öneme sahip olacak. Piyasa konsensüsüne göre, ABD ekonomisi Haziran ayında 270 bin iş ekledi ve bu rakam önceki 390 bin iş açıklamasından daha düşüktü.

Teknik analiz

ABD Başkanı Joe Biden’ın Çin’den gelen mallara yönelik tarifeleri hafifletme kararına yöneldiğine dair haberler, gergin yatırımcılara kısa bir mola verdi. Bununla birlikte, küresel bir durgunlukla ilgili artan endişeler, herhangi bir iyimser harekete bir kapak tutmalıdır. Bu arada, riske dayalı akış ABD Hazine tahvili getirilerini daha da yükseltti. Bu, şahin Fed beklentileriyle birlikte, ABD dolarını yirmi yılın en yüksek seviyesine yaklaştırdı ve dolar cinsinden altın üzerinde ek aşağı yönlü baskı uyguladı.

altın

Altın fiyatları, konsolidasyon aşamasını gösteren saatlik ölçekte bir Boğa Flamalı grafik paterni oluşturuyor ve bunu tamamen yukarı yönlü bir hareket izliyor. Konsolidasyon aşaması, bu yatırımcıların trendin kurulmasından sonra girmeyi tercih eden uzunları başlattığı bir girişim satın alma yapısını gösterir. Değerli metal, 50 dönemlik Üstel Hareketli Ortalama’nın (EMA) üzerinde 1.808,23 dolardan açık artırmaya çıkıyor ve bu da yükseliş eğilimine işaret ediyor. Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksi (RSI) (14) 40.00-60.00 aralığında salınıyor ve bu da konsolidasyon sürecine devam edeceği için herhangi bir potansiyel tetikleyicinin kullanılamayacağına işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku