Usta Analist, Altın Fiyatları İçin Önemli Hedefler Koydu!

156

Altın fiyatları Pazartesi günü dalgalı öğlen ABD işlemlerinde biraz düştü. Değerli metal boğaları, ABD Hazine getirilerindeki mütevazı bir artış ve küresel borsalardaki son ralli karşısında bu haftanın başlarında hala kendilerini tutuyorlar. Ağustos ayı altın vadeli işlemleri en son 3,30 dolar düşüşle 1.827,00 dolar seviyesindeydi. Temmuz Comex gümüş vadeli işlemleri en son 0,145 dolar yükselerek ons başına 21,27 dolar seviyesindeydi. Kriptoarena.com olarak da makalelerimizde görüşlerine sıkça yer verdiğimiz usta analist Jim Wyckoff’un piyasalar hakkındaki görüşlerini aktarıyoruz.

Altın fiyatını etkileyen faktörler ve piyasalara genel bakış

Küresel borsalar çoğunlukla bir gecede yükseldi. ABD hisse senedi endeksleri geçtiğimiz Cuma günü teknik olarak yükselişli haftalık yüksek oranda kapandı. Yatırımcı risk iştahı, ABD ekonomisinde bir durgunluk yaratma korkusuyla Federal Rezerv’in para politikasını sıkılaştırma konusunda o kadar agresif olmayabileceği fikirleri konusunda biraz daha iyimser. Ham petrol de dahil olmak üzere birçok ham emtia fiyatındaki son düşüşler, enflasyonist baskıların soğumuş olabileceğine de işaret ediyor. Diğer bir haberde, Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, G7 ülkelerinin, Rus altınının ithalatını yasaklamak da dahil olmak üzere Rusya’ya daha fazla ekonomik yaptırım uygulamaya hazırlanması.

Kıdemli Analist, Altın Fiyatları İçin Önemli Yorumlarda Bulundu!

Raporlar, Rusya’nın döviz borcunda temerrüde düştüğünü söylüyor. Raporlar, Rusya’nın ödeyecek parası olduğu ve yaptırımların Rusya notlarını geri çekmelerine yol açtığı için derecelendirme kuruluşları tarafından resmi bir temerrüt beyanı olmadığı için durumun birçok nedenden dolayı olağandışı olduğunu bildirdi. Altın fiyatı, ABD’de bekleyen konut satışlarının Mayıs ayında yukarı yönlü sürpriz yapmasıyla erken kazançlarını kaybetti. Bugün kilit dış piyasalar Nymex ham petrol fiyatlarının yükseldiğini ve varil başına 109.00 dolar civarında işlem gördüğünü görüyor. Gelecek yıla baktığımızda, Ocak ayı ham petrol vadeli işlemleri şu anda varil başına 96.00 dolar civarında işlem görüyor. ABD doları endeksi gün ortası ABD ticaretinde daha düşük. 10 yıllık ABD Hazine notunun getirisi % 3.187’yi getiriyor.

Atın teknik analizi

Teknik olarak, Ağustos ayı altın vadeli ayıları genel olarak yakın vadeli teknik avantaja sahiptir. Bununla birlikte, son zamanlarda daha düşük fiyat seviyelerinde yanal ve dalgalı ticaret hareketi, bir piyasa dibinin yerinde olduğunu göstermektedir. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Haziran ayının en yüksek seviyesi olan 1,882.50 dolardaki sağlam direncin üzerinde bir kapanış yapmak. Ayıların bir sonraki yakın vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.800,00 dolardaki sağlam teknik desteğin altına itiyor.

altın

Gümüş ve bakır teknik analizi

Temmuz ayı gümüş vadeli ayıları, firmanın genel olarak yakın vadeli teknik avantajına sahiptir. Bununla birlikte, boğalar boğasal bir çift dipli tersine çevirme formasyonu oluşma potansiyelini gözlüyorlar. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları Haziran ayının en yüksek seviyesi olan ons başına 22.565 dolarlık sağlam teknik direncin üzerinde kapatmaktır. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları Mayıs ayının en düşük seviyesi olan 20,42 dolardaki sağlam desteğin altında kapatmaktır. İlk direniş bugün görülüyor

altın

Temmuz N.Y. bakır bugün 390 puan artışla 377.85 sentten kapandı. Fiyatlar, Cuma günü 16 ayın en düşük seviyesine ulaştıktan sonra bugün orta seviyeye yakın bir kapanış yaptı. Bakır ayılar, genel olarak yakın vadeli teknik avantaja sahiptir. Günlük çubuk grafikte dört haftalık bir fiyat düşüş eğilimi var. Bakır boğalarının bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 400.00 sentteki sağlam teknik direncin üzerine itmek ve kapatmaktır. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları sağlam teknik desteğin altında 350.00 sentten kapatmaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak kitco
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku