“Kapitülasyon Riski”: 3 Analistten Korkutan Bitcoin Yorumu!

1.191
50 yıllık bir deneyime sahip plan analist Peter Brandt, 27 bin doların Bitcoin (BTC)’in yerel dip seviyesi olabileceğini söylüyor. Ancak, analist BTC’nin daha da düşebileceğini düşünüyor.

 

Popüler 3 analist, piyasada ”kapitülasyon” riskine dikkat çekti

 Bitcoin (BTC), Fed’in yüksek enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını artırmasının ardından geçen haftadan bu yana kan kaybediyor. Peter Brandt, daha önce BTC’nin 30 bin doların üzerinde tutunamaması durumunda 28 bin doların altına düşebileceğini tahmin etmişti. BTC, bugün erken saatlerinde 27.300 dolara düştü. Brandt, ayrıca piyasada kapitülasyon riskine de değindi. Kapitülasyon, fiyatların artacağına dair umudunuzu ve inancınızı kaybettiğiniz için kripto para birimlerini önemli bir kayıpla satma sürecidir.

Benzer şekilde, Twitter’da popüler bir kripto analisti olan Credible Crypto, Bitcoin’in 28 bin doların altına düşebileceğinden korkuğunu belirtmişti. Ne yazık ki, analistin korkuları, Bitcoin’in günün erken saatlerinde 28 bin doların altına düşmesiyle gerçeğe dönüştü. Bitcoin son 24 saatte yüzde 13’lük bir düşüş yaşadı. Eight Global’ın CEO‘su ve kıdemli bir analist olan Michaël van de Poppe, de piyasanın ”kapitülaston” sürecine yakın olduğunu kaydetti.

Bitcoin, düşmeye devam edecek mi?

 BTC, Fed’in geçen hafta faiz oranlarını artırmasının ardından zaten baskı altındaydı. Bu yeni gelişmeyle, tokenin 28 bin düşmesi muhtemel. Bu daha da fazla satış baskısını tetikleyebilecek bir hareket. Uzun bir gevşek para politikası döneminin ardından enflasyon bu yıl yükseldi. Rusya-Ukrayna savaşından kaynaklanan ekonomik şoklar da bu konuyu alevlendirdi. Fed’in para politikası, bu yıl kripto para piyasasını etkiledi ve BTC’nin rekor seviyelere yakın seviyelerden yüzde 50’den fazla düşmesine neden oldu. Toplam kripto piyasası değeri de bu yıl 800 milyar doların üzerinde düştü ve şu anda 1.4 trilyon dolar civarında bulunuyor
. Trader’lar bu yıl daha yüksek faiz oranları için yeniden pozisyonlarını ayarladıklarından, kripto piyasası şimdi muhtemelen daha fazla baskıya maruz kalacak. AvaTrade baş piyasa analisti Naeem Aslam, ”Yüksek enflasyon, aynı zamanda ABD Federal Rezervinin ve diğer merkez bankalarının bu yıl sürekli olarak faiz oranlarını artıracağı anlamına geliyor. Bu, kripto piyasaları için kesinlikle olumsuz bir senaryo. ABD TÜFE verileri, rakamlar enflasyonun düşmeye yakın olmadığını gösterdiğinden, trader’lar arasında büyük endişe yarattı. Rakamlara bakıldığında, enflasyonu kontrol altına almak için sadece Fed’in değil, Biden Yönetimi’nin de çok daha fazlasını yapması gerektiği görülüyor.” ifadesini kullandı.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku