Açıklandı: Bitcoin 19 Bin Doların Altına Düşerse Ne olur?

614

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, 1 Temmuz’da El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, hükümetinin finansal tablolarına 80 Bitcoin (BTC) eklemeye karar verdiğini belirtti. Ayrıca, satın almanın BTC başına 19.000 dolara yapıldığını ve bunun en düşük olduğunu belirtti. Diğer bazı kripto para birimi destekçileri, lider kripto para biriminin şu anda ucuz olduğuna inanıyor. MicroStrategy bunlardan biri ve şirket neredeyse 10 milyon dolar değerinde 480 BTC’nin satın alındığını açıkladı.

Bitcoin fiyatı 19.000 dolar seviyelerinde destek oluşturuyor

Mevcut fiyat aralığı, tüm zamanların rekorundan yüzde 80’den fazla düşüş olduğunu göstermektedir. BTC’nin yaklaşık 19.000 dolarlık en düşük fiyatta olduğu fikrine katkıda bulunan önemli bir unsur, kurumsal yatırımcıların çoğunluğunun daha yüksek bir fiyat aralığı için işlem yaparken para birimini satın almasıdır. Son düşüşün ardından, Bitcoin’in değeri 19.000 dolar civarında çırpınıyor. Bitcoin fiyatının bu fiyat işareti etrafında destek oluşturduğunu ve 26 Haziran’dan bu yana ağır satış baskısı altında olduğunu gösteriyor. Benzer zaman diliminde, aktif hesapların hacmi önemli ölçüde arttı. Ancak, son rakamlar gelen adreslerin gönderen adresleri aştığını göstermektedir.

30 Haziran’da Bitcoin’de 699.440 kabul adresi ve 631.248 giden adres vardı. Bu, çok sayıda alıcının, 19.000 dolar civarındaki fiyat aralıklarının tedarikçilerden daha fazla alıcı çektiğine inandığını göstermektedir. Bu sonuç, Bitcoin’in hesap bakiyesine göre üretim tahsisinde aynı bulgularla desteklenmektedir. 1.000 ila 10.000 BTC’li hesaplar, tahsislerini 29 Haziran’da% 26.43’ten 1 Temmuz’da yüzde 26.5’e yükseltti. Bu gerçekten de en büyük balina grubudur ve Bitcoin’in akışına hakimdir. Bu nedenle, sınıflandırmanın fiyatlandırma davranışı üzerinde önemli bir etkisi olduğu görülmektedir.

BTC 19.000 doların altına düşerse ne olur?

Öte yandan, 10.000 ve 100.000 BTC’ye sahip hesaplar, 29 Haziran’da yüzde 11.37’den, 1 Temmuz’da yüzde 11.23’e düştü. Benzer zaman dilimi boyunca, 100.000’den fazla BTC’ye sahip adresler, Bitcoin’in dolaşımının yüzde 4.08’ini kontrol etti. 19.000 dolarlık fiyat alanı sağlam bir destek noktası olmasına rağmen, olumsuz piyasa koşulları daha fazla düşüşe neden olabilir. Bu tür bir senaryoya 18 Haziran’da BTC’nin 17.622 dolara kadar düştüğü zaman tanık olundu. Alıcılar daha düşük fiyat aralığının fırsatından yararlandıkça hemen toparlandı. Bununla birlikte, kötü piyasa koşulları devam ederse fiyat daha fazla düşebilir.

Dikkat: İşte Bitcoin Yatırımı İçin Bu Hafta Bilinmesi Gerekenler!

Bitcoin’in 19.000 doların altına düştüğünü varsayalım, olası bir sonuç, bir reaksiyon zincirine yol açabilecek uzun süreli endişeli dampingdir. Büyük long cüzdanların ortadan kaldırılması potansiyel olarak kayıplara katkıda bulunabilir. İkinci olası sonuç, alıcılar düşük fiyatların faydasından yararlanacakları için önemli bir satın almadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku