Balinalar İşaret Verdi: Bu Altcoin 1 Dolara Gidiyor!
Balinalar İşaret Verdi: Bu Altcoin 1 Dolara Gidiyor!

Balinalar İşaret Verdi: Bu Altcoin 1 Dolara Gidiyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin projesi Cardano (ADA)’da yaşanan balinaların ve köpekbalıklarının aktivitesine bakıldığında, bu hafta 1 dolara yükseliş koşusu için önemli ölçüde artığı görülüyor. Kripto para balinaları ve hisselerin, yaklaşmakta olan Vasil Hard Fork ve toplam cüzdan sayısı 3,5 milyonun üzerine çıkmadan hemen önce yaklaşık 138 milyon dolar değerimde ADA biriktirdiği bildiriliyor.

Balina etkinliği, altcoin için 1 dolara doğru büyük ralliyi onayladı

Temmuz sonunda gerçekleşmesi planlanan Vasil Hard Fork’unda yaşanan gecikmeye rağmen, Cardano (ADA) fiyatı yükseliş ivmesi kazanmaya devam etti. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Vasil Hard Fork’ta artık daha fazla gecikme olmayacağına dair söz verdi. Geçtiğimiz hafta, IOG’nin Teknik Müdürü Kevin Hammond, sorunsuz bir dağıtım sürecini garantilemek adına daha fazla testin önemini vurguladı. Charles Hoskinson ve topluluktan gelen destek sonrasında ise, altcoin projesi ADA fiyatı 0,50 dolar seviyesinin üzerinde işlem görmeye devam etti.

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, Cardano Tedarik Dağılımı metriğinde, geçtiğimiz hafta balina ve köpekbalığı aktivitelerinin arttığı ve altcoin’den yaklaşık 138 milyonluk işlem yapıldığını gösteriyor. 27 Temmuz tarihinden bu zamana kadar balinalar ve köpekbalıkları Cardano’nun mevcut piyasa arzının yüzde 0,46’sını cüzdan adreslerine ekledi. Bu küçük bir birikim gibi görülebilir. Ancak gerçekleşen birikimin, Ağustos ayında devam etmesi durumunda, büyük bir ralli ile fiyat seviyesinin 1 dolara kadar ilerleyebileceği aktarıldı. Santiment tarafından balinalar ve köpekbalıkları tarafından gerçekleştirilen ADA birikimleri ile şunlar söyleniyor:

Cardano köpekbalığı ve balina adreslerine bakıldığında, Haziran ayı ortasındaki yerel fiyat zirvesinden sonraki 8 gün içerisinde ADA’da yaklaşık 138 milyon dolar birikim gerçekleştirildi. Bu şuan için yalnızca küçük bir birikim. Ancak, bu eğilimin Ağustos ayı boyunca devam etmesi durumunda fiyat açısından ilginç olaylar gerçekleşebilir.

Cardano’nun VasilHard Fork’u, Cardano blockchain’inde artan verim ve Smart Contract’ların ve merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesiyle birlikte, güvenlik, titizlik, istikrar ve ölçeklenebilirliğe odaklanmayı vaat ediyor. Vasil Hard Fork’a ilişkin artan iyimserlikle birlikte, altcoin projesi ADA’yı bulunduran cüzdan adreslerinin toplam sayısı 3,5 milyonu geçti. Kripto para piyasasında yaşanan çöküşlere rağmen bu yıl 1 milyondan fazla cüzdan adresi eklendi. Ayrıca, Cardano ağında dağıtılan Smart Conract’ların (Akıllı Sözleşme) sayısının da ilk kez 3 bini aştığı aktarılıyor.

Cardano (ADA) için Yükselen Destek

Bunlarla birlikte, Cardano’nun zincir içi işlemlerine bakıldığına Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Algorand’dan daha yüksek olduğu görülüyor. 0,550 dolar seviyesinde yer alan direnç seviyesinin üzerinde gerçekleşecek bir hareket, ADA fiyatında büyük bir ralliyi destekleyerek 1 dolar seviyesine kadar yükselmesini sağlayabilir.

Bu haftanın başlarında, Sygnum Bank Cardano (ADA) staking için destek olacağını bildirdi. Dünyanın ilk kripto para bankasının müşterileri artık kurumsal düzeyde platformu kullanarak ADA’yı stake edebilir ve stake ödülleri alabilecekler. Ayrıca, popüler Cardano etkileyicisi “ADA Whale”, Twitter adresi üzerinden yaptığı bir paylaşımında, altcoin fiyatının Voltaire döneminde kitlesel olarak vurabileceğini iddia etti. Hesabından gerçekleştirdiği paylaşımında, bir oylama ve hazine sistemi getirerek sistemi gerçekten merkeziyetsizleştireceğini iddia ediyor:

Voltaire altında merkeziyetsiz yönetim işe yararsa, Cardano daha önce kripto sektöründe görülen hiçbir şeye benzemeyecek. Daha büyük olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Balinalar İşaret Verdi: Bu Altcoin 1 Dolara Gidiyor!