Vasil Hard Fork Yine Ertelendi! Cardano’ları Satmalı mısınız Yoksa Beklemeli mi?

41

Cardano ağında gerçekleştirilmesi planlanan Vasil Hard Fork, geliştiriciler sorunsuz bir ağ yükseltmesini hedeflemesinden kaynaklı olarak ikinci bir ekip çalışması adına yeniden ertelendi. Input Output Global (IOG) tarafından duyurulan gecikme sonrasından, borsalar ve API geliştiricileri de dahil olmak üzere tüm tarafların Vasil Hard Fork’un hazır olması gerektiğini savundu.

Vasil Hard Fork ikinci kez erteleniyor

Analistler, Cardano ekosisteminin yerel altcoin’i ADA fiyatının momentumdan yoksun olduğuna ve yatırımcıların bir geri çekilmeye hazırlanmaları gerektiğine inanıyorlar. Geliştirme ekibi sorunsuz bir ağ yükseltmesi için hedeflerin gerisinde kaldıklarından dolayı yeniden bir erteleme yapmak zorunda olduklarını belirtiyor. Cardano’nun araştırma ve geliştirmesinden sorumlu kuruluş, Hard Fork’ta bir gecikme olduğunu bildiren yeni bir güncelleme de yayınladı.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Input Output HK Teknik Müdürü Kevin Hammond, Vasil Hard Forku’nun borsalar ve API geliştiricileri de dahil olmak üzere ilgili tüm taraflar için ikinci kez erteleneceğini duyurdu. IOG Teknik Müdürü Hammond şunları söylüyor:

Açıkçası, bulunduğumuz yerden, gerçek anlamda Vasil Hard Fork’a ulaşmamıza daha birkaç hafta alabilir. Bu ekosistem adına inanılmaz derecede önemli. Sorunsuz bir süreç sağlamak adına tüm kullanıcılar Hard Fork boyunca ilerlemeye hazır olmalıdır.

IOG, Cardano düğüm sürümü 1.35.2 ile ilerlemeden önce test ağı sorunlarını çözmeye odaklanıyor. Yeni düğüm sürümü, hisse havuzu operatörleri, dApp geliştiricileri ve dahili testlerle ilgili sorunları düzelmeye yönelik olduğu açıklandı. IOG, son sorunları temizlemeyi ve test yetkililerinin acele etmeden düzeltmeyi amaçladığını belirtiyor.

Vasil Hard Fork, Cardano sahipleri adına neden önemli?

Vasil Hard Fork, Eylül 2021 tarihinde tamamlanan Alonzo Hard Fork’undan bu yana Cardano’ya yapılan en önemli yükseltmelerden biridir. Yaklaşan Hard Fork, Ethereum katili olarak anılan Cardano ekosisteminin gelişim yolunda kuralları değiştirebileceği belirtiliyor. Ağın sahip olduğu hızını ve ölçeklenebilirliğini geliştirmesi sonucunda, Ethereum ve diğer rakiplerine kıyasla geliştiriciler için tercih edilir hale getirmesi bekleniyor.

Input Output, Mayıs 2022 tarihinde Vasil Hard Fork yol haritasını yayınladı ve etkinliğin 29 Haziran’da yapılması planlanıyordu. Ancak, Hard Fork’ta oluşan birkaç sorun ve hata sebebiyle Temmuz ayının son haftasına kadar ertelendiği duyurulmuştu.

Analistler Cardano fiyatında düşüş öngörüyor

Vasil Hard Fork gecikmesi, olayı kripto ekosisteminde en çok beklenen olaylardan biri olan Ethereum’s Merge’e yaklaştırdı. Değerine göre en büyük ikinci blockchain’e sahip olan Ethereum’s Merge’in, birden fazla gecikmenin yaşanmasının ardından Eylül 2022’de gerçekleşmesi planlanıyor. Analistler, ekosistemin yerel altcoin’i ADA’nın fiyat trendini değerlendiriyorlar.  Analistlere göre ADA fiyat seviyesinde bir düşüş öngörülüyor. ADA fiyatının momentumu olmadığını söyleyen analistler, yatırımcıların bir geri çekilme olasılığına hazırlanmaları gerektiğine inandıklarını açıklıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku