HODL, Bitcoin İçin En İyi Strateji Olmayabilir! İşte Nedeni

182

Crowded Market Report’un uzman analisti ve yayıncısı olan Jason Shapiro, borsanın önümüzdeki on yılda herhangi bir uzun vadeli kazanç sağlamayacağını açıkladı. Shapiro ayrıca Bitcoin (BTC) rallisinin devam etme ihtimalinin çok düşük olduğuna inandığını söyledi!

HODL stratejisi yerine analist farklı bir yöntem öneriyor

Crowded Market Report’un uzman analisti ve yayıncısı olan Jason Shapiro, Bitcoin (BTC) rallisinin devam etme ihtimalinin çok düşük olduğuna inandığını söyledi. Shapiro ayrıca, kripto için çok daha düşük seviyelerin görüleceğini ancak henüz zamanı gelmediğini,  kripto para piyasalarının, Eylül FOMC toplantısına yakın önemli ölçüde düşeceğini ortaya koydu. Ona göre, herhangi bir para kazanma fırsatı , uzun vadeli varlıklardan ziyade kısa vadeli fiyat hareketlerini belirlemekten doğar.

Bloomberg'den Korkutan Bitcoin Analizi: 26 Bin Dolar

Jason Shapiro, karşıt ticaretiyle tanınır. Ona göre, uzun vadeli fiyat analizi için en iyi göstergelerden biri, herhangi bir hisse senedindeki long ve short pozisyonların kalabalıklığını anlamaktır. Hisse senedinin çoğu zaman ortak fikir birliğinin tersi yönde hareket edeceğine inanıyor. Mevcut piyasa senaryosunda Jason, borsadaki para türünün genellikle uzun vadeli büyümeye yol açmadığına inanıyor. Tokyo borsası Nikkei örneğini aktaran Shapiro, çoğu zaman piyasaların uzun vadeli kayıplarla işlemeye devam ettiğini ortaya koyuyor. ABD borsasının da benzer bir kaderle karşılaşacağına inanıyor. Jason Shapiro, kurumsal yatırımcıların Ethereum (ETH)’u, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’den daha fazla koruduğunu vurgulayan bir dizi tablo ortaya koydu.

Bitcoin rallisi neden olası görünmüyor?

Ona göre, devam edeceği düşünülen Bitcoin rallisine dair herhangi bir işaret bulunmuyor.. Jason Shapro ayrıca, boğa piyasasının zirvesinde uzun süredir BTC kullanan kişilerin sayısı azalırken, insanların çoğunluğunun hala uzun süredir BTC’de olduğunu da ortaya koydu. Karşıt ticaret ilkesine göre, BTC tutmanın uzun vadeli herhangi bir kazanç sağlamayacağını düşünüyor.

bitcoin

Shapiro ayrıca Federal Rezerv’in hızlı bir şekilde hareket edemeyeceğine inanan birçok uzmandan biri. Birçoğu, gelecekteki enflasyon rakamlarının Fed’in Niceliksel Sıkıştırma politikasını hafifletmek için çok az şey yapacağına inanıyor. Eylül FOMC toplantısı alışılmadık derecede büyük bir artışla sonuçlanırsa, kripto endüstrisi için kötü bir haber olabilir. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Hodl, İngilizce “hold” kelimesinden gelir; dilimizdeki karşılığı ise, “tutmak”tır. “ 2013 yılının aralık ayında, bir kripto sitesinde,“I AM HODLING” başlıklı bir yazı yayınlanır. Ve yazıda, elindeki Bitcoinleri satmayacağından bahseder. Yazının içeriği oldukça dikkat çekicidir fakat yanlış yazılan hodl kelimesi daha çok ilgi çeker. Böylece yatırımcılar tarafından sıkça kullanılacak yeni bir tabir ortaya çıkmış olur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku