SHİB
Sosyal Medya Devi Elon Musk'ı Suçladı: Twitter Zarar Ediyor!

Sosyal Medya Devi Elon Musk’ı Suçladı: Twitter Zarar Ediyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya devlerinden biri olan Twitter, bu yılın ikinci çeyreğinin kazancının geçen yılın ikinci çeyreğine kıyasla yüzde 1 olarak azaldığını aktararak 1,18 milyar dolara gerilediğini belirtti. Peki bu gelir kaybının nedeni Elon Musk olabilir mi? İşte detaylar…

Twitter kazanç kaybı yaşıyor! Sorumlusu Elon Musk mı?

Sosyal medya devi Twitter, yaptığı açıklamalarda yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği gelirin geçtiğimiz yılın aynı aylarına denk gelen dönemlere kıyasla yüzde 1 düşüş yaşayarak 1,18 milyar dolara düştüğünü açıkladı. Hatırlayacağınız üzere dev platform, 2021 yılının ikinci çeyreğinde 1.19 milyar dolar kazanç elde etmişti. Sosyal medya devi açıklamasında ise ikinci çeyrek gelirinde yaşanan değer kaybının, makroekonomik ortama bağlı olarak reklamcılık sektöründeki ters rüzgarlar ve ABD’li milyarder Elon Musk ’ın Twitter’ı satın alma sürecine ilişkin belirsizliğin neden olduğu aktarıldı. Twitter tarafından yapılan açıklamada, bekleyen satış süreci göz önüne alınarak üçüncü çeyreğe ilişkin finansal rehberlik sağlanmayacağı da belirtildi.

Kripto özelliklerini platforma daha fazla dahil edeceği ve daha geniş bir kripto benimsemesi için temel oluşturacağı beklentisiyle, kripto para birimi sektöründeki birçok kişi Musk’ın Twitter teklifini sıcak bir şekilde desteklemişti. Fakat öte yandan bakıldığında ise Elon Musk’ın Twitter teklifinin yaptığı ana etki, sadece Twitter’ın işini yürütme kapasitesi üzerinde oldu.

Bir diğer yandan sosyal medya devi Twitter, son kazançlarını bir rapor üzerinden detaylandırdı. Sosyal medya devi, bu yılın ikinci çeyreğinde günlük aktif kullanıcı sayısında geçtiğimiz seneye kıyasla yüzde 16,6 büyüklüğünde bir yükseliş yaşadı ve 237.8 milyona ulaştı. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere sosyal medya devi açıklamasında ikinci çeyrek gelirinde yaşadığı değer kaybının sebebini ünlü milyarder Elon Musk olarak görüyor ve pandemi sonrası serpintiler ile beraber Ukrayna – Rusya arasındaki savaşa da bağlıyor.

Sosyal medya devi Twitter ile Musk’ın ilişkisi!

Sosyal medya devinin Musk ile sorunlu ilişkisi, Nisan ayında girişimcinin şirketi hisse başına 54,2 dolardan satın almayı kabul etmesiyle başladı ve şirkete yaklaşık 43 milyar dolar teklif etmişti. Musk’ın finansörleri arasında Binance ve kripto girişim şirketi Andressen Horowitz de dahil olmak üzere çok sayıda kripto şirketi vardı ve mikro ödemelere izin vermek gibi belirli Web3 özelliklerini platforma uygulaması bekleniyordu.

Elon Musk, Yatırım Tüyolarını Paylaştı! İşte Ayrıntılar!

Bununla birlikte, hisse senetleri düşüş yaşadı ve enflasyon sorunları ortaya çıkmaya başladıktan sonra, Musk kendinden emin bir şekilde şirketi ve yöneticilerini suçlamak için düzenli olarak Twitter paylaşımlarında bulundu. Geçtiğimiz ay ise Twitter’ın uygulamasını dolduran botların sayısını doğru bir şekilde hesaba katmadığını iddia ederek anlaşmadan tamamen ayrılmaya çalışmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sosyal Medya Devi Elon Musk’ı Suçladı: Twitter Zarar Ediyor!