Bu Altcoin’e Dikkat: 7 Haftada Yüzde 150 Yükseldi! Sırada Ne Var?

63

Lider altcoin projesi Ethereum tabanlı merkeziyetsiz borsa Uniswap’ın yerel altcoin projesi UNI, son yedi hafta içerisinde güçlü bir fiyat rallisi kaydetti. Uniswap (UNI) fiyatı son yedi hafta içerisinde yüzde 150’den fazla değer kazandı. Böylece altcoin projesi bir kez daha piyasa değerine göre ilk onbeş kripto para birimi arasında ki yerini aldı.

Altcoin projesi Uniswap’te balina birikimi gözlemleniyor

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment tarafından sağlanan verilere göre, son UNI fiyat yükselişinin güçlü bir balina birikimi ve artan cüzdan adresi faaliyetlerinden kaynaklandığı bildirildi. Santiment verilerine göre, Santiment’in günlük aktif cüzdan adresleri 1.100’ün üzerine çıktı. Bu durum, güçlü adres etkinliği tarafından takip edilmesinden dolayı fiyat hareketinin daha da sürdürülebilir olabileceğini göstermektedir.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Mayıs 2022 tarihinde yaşanan kripto para birimlerindeki büyük düşüşlerden UNI’de etkilendi.  Bu tarihte gerçekleşen çöküşünden bu zamana kadar Uniswap, kripto para balinalarına ait cüzdan adreslerinde daha fazla oranda yüzdelerle biriktiriliyor. 100 bin ila 1 milyon adet UNI’ye sahip balina adres sayısının, son iki hafta içerisinde büyük bir birikim artışı yaşadığı belirtildi. Santiment tarafından sağlanan bildirimde şunlara yer veriliyor:

Kripto para balinalarından bahsetmişken, 100 bin dolar veya daha fazla değerde olduğunu düşündüğümüz büyük işlemlerin miktarında da Mayıs seviyelerine yükseldiği görülüyor. Bir hafta önce, 9.69 dolar seviyesine yükselen büyük fiyat artışından hemen önce oluşmaya başlayan büyük balina işlemleri yığınını açıkça görebiliyoruz.

Santiment: uzun vadeli geleceği göz ardı ediliyor

Ayrıca, Uniswap için aktif ortalama yatırımcı getirilerinde de artışlar yaşandığı bildirildi. 30 günlük piyasa değeri ile gerçekleşen değerinin (MVRV) ise şu anda yüzde 22,5’ten fazla artışta olduğu görülüyor. Santiment tarafından belirtilenlere göre, bunun yüzde 15 artışla veya daha fazla olan “Tehlikeli Bölge”nin oldukça üzerinde olduğu belirtiliyor.

Ancak Zincir üstü veri sağlayıcısı firması, son zamanlarda gerçekleşen keskin fiyat artışından sonra yeni yatırımcılardan temkinli olarak planlama yapmalarını istiyor. Yatırımcılara konu ile ilgili firma şu notları aktarıyor:

Orta vadeli ticaret getirileri taşmaya başladığını görüyoruz, iyi haber şu ki uzun vadeli yatırımcılar (365 günlük MVRV’de) hala alt limitlerde yer alıyor. Bu, UNI için önümüzdeki bir veya iki hafta içinde yaklaşmakta olan bir gerileme olabileceği anlamına geliyor. Ancak uzun vadeli geleceğine bakılmaksınız hala göz ardı edildiğini tahmin ediyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku