Analiste Göre Bitcoin (BTC) Kısa Vadede Ethereum (ETH)’dan Daha İyi Performans Gösterecek

29

BTC/ETH paritesindeki potansiyel bir sıçrama, Bitcoin (BTC)’in bir sonraki piyasa rallisinde Ethereum’u geçeceğini gösteriyor. Fiyat potansiyeli açısından, BTC, kısa vadede ETH’den daha iyi performans gösterme olasılığına gözünü dikmiş görünüyor.

David Lifshitz: Bitcoin (BTC)’in yükseliş potansiyeli Ethereum’dan fazla

Paris merkezli bir yatırım yönetimi şirketi ExoAlpha’nın baş yatırım sorumlusu David Lifshitz, Bitcoin (BTC)’in yakın vadedeki yükseliş yönündeki potansiyelinin ETH’ninkinden daha yüksek olduğunu tespit etti. Son zamanlarda Ethereum, Bitcoin (BTC)’in yükseltilmiş bir versiyonu gibi görünüyordu. BTC/USD kuru yükseldiğinde, ETH/USD kuru da yükseldi, ancak daha yüksek marjlarla. Benzer şekilde, BTC/USD düştüğünde ETH/USD daha da düştü.

Fiyat momentumundaki fark, azalan bir kanal aralığında BTC/ETH oranının düşmesine neden oldu. Böylece, bu oran traderlara hangi tokenin (Bitcoin veya ETH) kısa vadeli göreceli güç momentumu açısından daha iyi kar getireceğini ölçmenin bir yolunu sundu. Lifshitz konuya ilişkin düşünceleri ise şöyle:

Mevcut seviyede, oran BTC’nin ETH’ye karşı gerçek değerinden daha düşük fiyatlı olduğunu gösteriyor, bu nedenle akıllı bir trader Bitcoin satın alabilir ve Ethereum’u aynı dolar oranlarında satabilir. Alt kanal sınırından üst kanal sınırına doğru oranın yaklaşmakta olan potansiyel sıçraması üzerine bahse girebilir. Daha sonra oran tekrar üst sınıra yaklaştığında geri dönebilir.

Elon Musk’ın Bitcoin konulu tweet’inin sebep olduğu çöküşten sonra oran düzleşiyor

BTC/ETH fiyat karşılaştırması, Fed yetkililerinin çarşamba günü, 2023’te faiz oranlarını artırmaya başlamayı beklediklerini açıklamasıyla geldi. Bitcoin ve Ethereum’un Fed haberlerine ilk tepkisi olumsuz oldu. BTC/USD kuru, günü yüzde 4,51 düşüşle kapatırken, ETH/USD yüzde 6,91 düştü. Elon Musk ise mayısta Bitcoin’e karşı bir tweet savaşı başlattığında BTC/USD yüzde 14,29 ve ETH/USD yüzde 27,61 düşmüştü. Lifshitz, Bitcoin’in Ethereum’dan daha değerli olacağının bir başka işareti olarak şunları söylüyor:

Son üç hafta içinde, BTC/ETH göreceli fiyatlarının oranı sabit görünüyor. Son birkaç güne daha yakından bakarsak, oran yükseliyor, bu da Bitcoin (BTC)’nin ETH’den daha değerli hale gelme eğiliminde olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin 50 bin dolara yükselebilir

Lifshitz, 33.000 dolar ile 39.000-40.000 dolar arasında bir aralıkta kalan Bitcoin (BTC)’in kısa vadeli bir yükseliş eğiliminde olduğunu doğrulamak için 42.000 doların üzerine çıkması gerektiğini belirtti. Böylece BTC, 26 Nisan ve 12 Mayıs’taki yerel dip seviyelerine denk gelen bir seviye olan 50.000 dolara yükselebilir.

Yönetici ayrıca, yükseliş hareketinin gerçekleşmesi için, Bitcoin madencilerinin satışlarını tüketmeleri veya daha sonra BTC rezervlerini daha yüksek fiyatlarla satacaklarına ikna olmaları gerektiğini ekledi. Bu arada, dipten alanlar ve MicroStrategy gibi kurumsal yatırımcıların, 50.000 dolar seviyesi için çaba gösterecekleri konusunda ise Lifshitz şunu hatırlatıyor:

Ve elbette, boğalar ve ayılar arasındaki bu savaşın ortasında, Bitcoin (BTC)’i bazen destekleyip bazen desteklemeyen Elon Musk tweet fabrikası var, bu da her seferinde fiyatı sallıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku