Ünlü Ekonomist Elon Musk’ın Kripto Para Piyasası Üzerindeki Etkisini Açıkladı
Ünlü Ekonomist Elon Musk’ın Kripto Para Piyasası Üzerindeki Etkisini Açıkladı

Ünlü Ekonomist Elon Musk’ın Kripto Para Piyasası Üzerindeki Etkisini Açıkladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir varlık yönetimi ve sigorta şirketi olan Allianz’ın baş ekonomik danışmanı Mohamed A. El-Erian, kısa süre önce CNBC’nin Squawk Box’ında yer aldı ve burada Fed’in son toplantısında önde gelen kripto para Bitcoin ve Elon Musk hakkında konuştu. Baş ekonomik danışman, Bitcoin’in şu anda düzenleme ve benimseme arasında bir çekişme içinde olduğunu söyledi. Tesla CEO’su Elon Musk’ın evlat edinme tarafında büyük bir etkisi olduğunu söyledi.

Bitcoin düzenleme ve benimseme arasında bir bocalıyor

El-Erian, Musk’ın en iyi kripto para birimi hakkındaki Tweet’inden sonra %10’un üzerinde Bitcoin fiyat artışına işaret etti. Musk, Bitcoin piyasasını pompalama ve boşaltma iddiasına yanıt verirken, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık satın alımının yalnızca %10’unu sattığını ve Bitcoin madenciliği daha yeşil hale gelirse, araba alımı için Bitcoin ödemesini yeniden düşünmeye istekli olduğunu belirtiyor. Musk’ın benimseme tarafında büyük bir etkisi var, önce Tesla’nın Bitcoin’i bir para birimi olduğunu ima ederek bir ödeme aracı olarak kabul edeceğini söyledikten sonra emin olmadığını söyledi ve bugün yine onu bir ödeme şekli olarak kullanmayı ima etti.

Elon Musk’ın Bitcoin ile oldukça aşk-nefret ilişkisi var. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık lider kripto para birimi Bitcoin satın alımını açıklamasından sonra ilk olarak bir Bitcoin kahramanı oldu ve daha sonra BTC’yi ödeme aracı olarak kabul edeceklerini açıkladı. Ancak, birkaç gün sonra Tesla, çevresel kaygıları öne sürerek planını geri çekti. Karar, iki taraf arasında bir tweet savaşı başlatan kripto para piyasası topluluğundan ağır tepki aldı.

Musk’ın tweeti kripto para piyasası taşıyıcısı

Elon Musk, çirkin ve tiksindirici tweetleriyle tanınıyor, ancak bu yeni değil ve tweetleri geçmişte de Tesla hisselerinde fiyat oynaklığına yol açmıştı. Daha önce, onu bir SEC bildirimi almaya yaklaştıran Dogecoin meme para birimini sürekli pompalaması için çağrılmıştı. Ana akım medya genellikle Musk’ın Tweet’inin kripto para piyasası üzerindeki şiddetli etkisine dikkat çekerken, borsalar üzerinde benzer bir etkiden bahsetmiyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Ekonomist Elon Musk’ın Kripto Para Piyasası Üzerindeki Etkisini Açıkladı

Yorumlar kapalı.