Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: ETH 2 Bin Doların Altına Düşebilir!

48

Ethereum (ETH) fiyat hareketi Pazartesi ve Salı günleri yükselişe geçti, bu sayede 2.650 dolarlık engel test edildi ancak kırılmadı. Çarşamba günü, geçen haftaki 2.400 dolarlık kilit destek seviyesinin altına düşüş ile Ether’de bir düzeltme gerçekleşti. Lider altcoin, haftanın en düşük seviyesi 2.350 dolardan işlem gördü ve boğaların yükseliş trendini sürdürmek için başka bir  girişim denemesine izin verdi.

Ethereum 2 bin doların altına çakılabilir

An itibariyle, ETH kademeli bir toparlanma çabası ile 2.423 dolardan işlem görüyor. Lider altcoin azalan bir üçgenin sınırları içinde hareket ettiğini anlamak önemli. Bu model olgunlaşırsa, Ethereum büyük ölçüde dalış yapabilir ve 2 bin doların altındaki seviyeleri keşfedebilir.

Azalan üçgen, teknik analizde bir düşüş formasyonudur ve esas olarak bir devam modeli olarak bir düşüş trendi içinde meydana gelir. Bir çift veya daha fazla nispeten eşit düşük, yatay (x ekseni) desteği oluştururken, alt yükseklerle birlikte azalan bir trend çizgisi çizilir. Ethereum (ETH)’da bunu görmek mümkün şu anda.

Teknik analiz

Model geliştikçe, hacim daralma eğilimi gösterir, ancak x ekseni kırıldığında büyük ölçüde artar. Hacim, düşüş trendinin teyidi için bir anahtardır. Fiyatın altına düşmesinden sonra büyük bir düşüş bekleniyor. Üçgenlerin, gösterildiği gibi en geniş noktalar arasındaki mesafe ölçülerek belirlenen kesin koparma hedeflerine sahip olma eğiliminde olduğunu unutmayın.

Bu nedenle, azalan üçgen kırılması gerçekleşirse, Ethereum fiyatı 2.000 doların altına düşebilir. Koparma noktasının altındaki yüzde 27’lik bir düşüşün Ether’in 1.650 dolara düşmesine neden olacağına anlayın. Ethereum zaten 2.400 dolardan desteği geri aldı ve boğalar yine diğer tarafta bir kurtarma eylemi üzerinde çalışıyor. Yükseliş trendi azalan trend çizgisinin üzerine çıkarsa, düşüş trendi, yükseliş bacağını 3 bin doların üzerine çıkarmak lehine sabote edilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku