Çinli Bitcoin (BTC) Madencileri Vahşi Batı’ya Taşınıyor: İstikamet Teksas

18

Çin, Bitcoin (BTC) madenciliği faaliyetlerini durdurmak için sert önlemler almaya devam ediyor ve birçok madencilik merkezi şimdi operasyonlarını rahatça yürütebilecek denizaşırı daha dostça ortamlar arıyor.

Neden Teksas ?

Pazartesi günü, Çin medyası, dördüncü en büyük Bitcoin madencilik üreticisi olan Yunnan’ın rejimin  baskısına hedef olduğunu bildirdi. CNBC tarafından yayınlanan bir rapora göre, kripto para endüstrisi gözlemcilerinin “büyük madencilik göçü” olarak adlandırdığı yeni harekette, bu şirketlerin çoğu madencilik tesislerini işletmek için Kuzey Amerika’ya ve özellikle Teksas’a yöneliyor.

Çin’de Bitcoin (BTC) Hash Oranı Düşmeye Başladı: İşte Sebebi!
 

Teksas  dünyanın en düşük enerji fiyatlarının olduğu yerlerden bir tanesi ve yenilenebilir enerji payı zamanla artıyor. Eyalet verilerine göre, Teksas şu anda ABD‘nin toplam rüzar enerjisinin yüzde 30’unu üreten eyalet olarak lider durumda. Eyalet, müşterilerin güç sağlayıcılar arasında seçim yapmalarını sağlayan nitelikli bir elektrik şebekesine sahip. Ek olarak, Teksas’taki siyasi liderler ve bankacıla  kripto para yanlısı politikalar izliyor ve bu da onu yeni bir yer arayan Bitcoin madencileri için rüya gibi bir yer haline getirir. Daha önce kripto para borsası Gemini’de güvenlik uzmanı olan Brandon Arvanaghi şunları söyledi:

Önümüzdeki birkaç ay içinde büyük bir değişim göreceksiniz. Teksas’ta madenciliği teşvik eden Greg Abbott gibi bir valimiz var. Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçek bir endüstri haline gelecek ve bu inanılmaz olacak.

Bitcoin madencileri yuvadan uçuyor

Hong Kong merkezli madencilik havuzu Poolin’in başkan yardımcısı Alejandro De La Torre şimdiden bir çıkış planlıyor. Torre şu ifadeleri söyledi:

Her yıl Çin’de bir tür yeni yasakla karşılaşmak istemiyoruz. Bu yüzden küresel madencilik hash gücümüzü çeşitlendirmeye çalışıyoruz ve bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’ya taşınıyoruz. Teksas yalnızca ABD’deki en ucuz elektriğe değil, aynı zamanda dünyanın en ucuz elektriğini sunan yerlerden bir tanesi. Bir maden şirketi kurmak da çok kolay. … 30 milyon dolarınız, 40 milyon dolarınız varsa, Amerika Birleşik Devletleri’nde önde gelen bir madenci olabilirsiniz.

Bitcoin hash oranı ve Çin etkisi

Castle Island Ventures ortağı Nic Carter, hash oranındaki düşüş göz önüne alındığında, “kurulumların ülke genelinde kapatılmış olması muhtemel görünüyor” dedi. Analist, Bitcoin’in tüm hash oranının muhtemelen yüzde 50 ila yüzde 60’ının nihayetinde Çin’den ayrılacağını düşünüyor.

Çarpıcı İddia: Çin’deki Arama Motorları Kripto Para Borsalarına Erişimi Engelledi
 

Mevcut tahminler, pazar hakimiyetinin yüzde 55 ile yüzde 65 arasında olduğunu ve şimdiden düştüğünü gösteriyor. Bitinfocharts’a göre, Bitcoin ağı için gerçek hash oranı, 13 Mayıs’taki 171.4 EH/s’lik zirvesinden yüzde 33 düşüşle şu anda 114,5 EH/s.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku