Bitcoin (BTC) Zengini MicroStrategy Ethereum (ETH) Alacak mı?

26

CNBC’nin Fast Money adlı programında sektörle ilgili görüşlerini ve gelecekte sektörün nereye gideceğine dair açıklamalar yapan, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kalbinde Bitcoin (BTC) dışında diğer kripto para birimleri için de yer olduğunu söyledi.

Ufukta daha fazla Bitcoin var! Saylor Ethereum almayı düşünüyor mu?

CNBC’nin kıdemli muhabiri Courtney Reagan ile Salı günü yaptığı röportajda, Saylor’a başlangıçta yazılım firmasının neden BTC satın almaya devam ettiği soruldu. Soru, şirketin 14 Haziran’da yaptığı duyuruya atıfta bulunarak, daha fazla BTC alımı için 1 milyar dolara kadar hisse satabileceğini de vurguladı.

Saylor, Bitcoin’i “büyük bir teknoloji ağındaki dijital altın” olarak nitelendirdi ve dünya çapında milyarlarca insan tarafından benimseneceğini tahmin etti. Röportajdaki belki de en ilginç yorumlar, Fast Money yardımcı sunucusu Guy Adami’den geldi. Sunucu, Saylor’a Ethereum hakkındaki düşüncelerini sordu ve firmanın ETH stratejisinde de yer olup olmadığını sordu. Saylor, Bitcoin’i ekosistemin yapı taşı temelleriyle karşılaştırarak “dijital mülk” ve en değerli ve baskın ağ olarak gördüğünü söyledi ve şunları ekledi:

 Bitcoin bizim için dijital altın. Kripto para piyasasında önemli ve gelecek vaat eden projeler var. Ethereum gibi dijital uygulamalarınız var. Ethereum, JP Morgan, bankacılık kuruluşunu ve tüm borsaları kaydileştirmek istiyor. Her projenin bir amacı var ve bence piyasa bunları anlamaya başladıkça bütün coin’ler için bir yer var.

Bununla birlikte, yazılım firması CEO’su, şirketin yakın gelecekte Ethereum veya diğer kripto varlıklarını satın almak için herhangi bir hamle yapacağını söylemedi.

BTC fiyat tahmini anketi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Pazartesi günü yapılan başvuruda MicroStrategy, zaman içinde 1 milyar dolara kadar hisse satmasına izin verecek bir “piyasada” menkul kıymet teklifi başlatacağını söyledi.

Analist Willy Woo 2021 Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminini Güncelledi
 

9 Haziran’da firma, 500 milyon dolarlık teminatlı banknot teklifini tamamladığını duyurdu ve gelirleri daha fazla Bitcoin satın almak için kullanmayı planladığını söyledi. Saylor, 1,2 milyon Twitter takipçisi arasında yaptığı bir ankette düşüncelerini özetledi ve onlara BTC fiyatlarının önümüzdeki yedi yıl içinde yüzde 6,125’i aşacağını düşünüp düşünmediklerini sordu. 105 bin katılımcının yüzde doksanı, şu ana dek evet oyu vermişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku