2022 Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist Uyardı: Altcoin’ler İçin Hazır Olun!

861

Mevcut piyasa çöküşünü doğru şekilde yorumlaması ile tanınan popüler kripto para analisti Capo, altcoin piyasasının hala yatırımcıların düşündüğünden çok daha fazla düşüş özelliğine sahip olduğunu belirtiyor.

Kripto para analisti: Altcoin projeleri için hazır olun

Capo adı ile tanınan kripto para analisti ve yatırımcısı, Twitter hesabında bulunan 417 bin takipçisine, çoğu altcoin projesinin tüm zamanların en yüksek seviyelerinin(ATH) çok altında işlemler görmeye devam ediyor olmasına rağmen, büyük bir fiyat seviyelerinde değişikliklerin yakında olduğunu söylüyor. Analist düşünceleri paylaşıyor:

Mevcut fiyat seviyelerine bakıldığında altcoinlerde yüzde 45 ila yüzde 50 düşüş bekliyoruz.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Düşüş tezini destekleyen Capo, Bitcoin(BTC)’in piyasa değerini kripto para piyasasının geri kalanıyla karşılaştıran Bitcoin hakimiyetine bakıyor. Geleneksel olarak, artan bir Bitcoin hakimiyeti, yatırımcıların altcoin projelerinden daha az riskli olarak değerlendirilen BTC yatırımlarına kaçtığını gösteriyor. Capo’nun belirtiğine göre, Bitcoin hakimiyeti, altcoin projelerinde düşüşlerin yaşanmaya devam ettiğini gösterecek bir dalgalanma dönemi için hazırlanıyor. Capo şunları söylüyor:

Bitcoin’de meydana gelecek bir fiyat güncellemesi sonucunda, altcoinler BTC’den daha fazla düşmeli.”

Bitcoin ve Ethereum fiyatları ile ilgili yeni düşüşler bekliyor

Piyasanın en büyük altcoin projesi olan Ethereum(ETH)’a bakıldığında, Capo’nun aklında aşağı yönlü bir fiyat hedefi bulunuyor. Analiste göre, Ethereum 2020 yılının sonlarından bu zamana kadar ki süreçte görülmeyen seviyelere doğru ilerlemeye devam ediyor:

ETH Hacmi direnç seviyesinden düşüş yaşıyor ve bu fiyatları düzeltici bir hareket gibi görünüyor. Sonraki destek seviyesi: 700 ila 800 dolar seviyesinde.

Lider kripto para birimi Bitcoin’e gelindiğinde ise analist, Bitcoin’e destek getirmesi gereken alıcıların artık piyasalarda yer almadığı ve görülmediklerini söylüyor:

Fiyat seviyelerini tutan teklifler geri çekildi. Boğalar korkuyor ya da gerçekten piyasalarda yer almıyorlar. Sadece balinalar daha yüksekten satış işlemi yapabilmek adına fiyatı yukarı doğru itiyor. Hazırlanıyorlar.

Capo, Bitcoin’in tersine bir dönüş gerçekleştirmeden önce son bir kez daha, yeni yerel düşük seviyelere düşmenin yakınlarında olduğunu belirtiyor. Kripto para analistinin incelediği grafiğe göre, 16 bin dolar fiyat seviyeleri yakınlarında bir düşüş yönlü hedefi veya BTC’de yaklaşık yüzde 20’lik bir düşüş göründüğünü dile getiriyor:

BTC Alt destek bölgenin kırılması, yeni bir düşüş olayını tetikleyerek yeni en düşük seviyeleri görebiliriz.

Bitcoin, son 1 ayda yüzde 39.9 oranında, son 24 saatte ise yüzde 5.1’lik bir düşüşle 19.080 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku