Ethereum Boğaları İş Başında: Yükseliş Devam Edecek mi?

120

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Ethereum (ETH) yavaş yavaş ABD Doları karşısında 1.200 dolar bölgesinin üzerine çıkıyor. 1.150 dolarlık desteğin altında net bir hareket olmadıkça ETH yükselmeye devam edebilir. İşte detaylar…

Ethereum kritik seviyeleri aşabilecek mi?

Lider altcoin Ethereum (ETH), 1.150 dolar seviyesinin üzerinde iyi bir şekilde desteklenmeye devam etti. ETH, pozitif bir bölgeye geçmek için 1.200 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde bir hareket için ivme kazandı. Ayrıca 1.250 dolarlık direncin üzerinde bir artış ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde bir kapanış oldu. ETH fiyatı 1.281 dolara kadar yükseldi. 1.250 dolar seviyesinin altında bir hareket oldu. Fiyat, 1.042 dolardan 1.281 dolara yükseliş hareketinin yüzde 23,6 Fib geri çekilme seviyesinin altına düştü. Ayrıca, saatlik ETH/USD grafiğinde 1.225 dolara yakın destekle önemli bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma oldu. Fiyat şu anda 1.200 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.

Ethereum

Yukarı yönde ani bir direnç 1.225 dolar seviyesine yakın. Bir sonraki büyük direnç, 1.250 dolarlık bölgeye yakın. 1.250 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde net bir hareket, istikrarlı bir artışa başlayabilir. Belirtilen durumda, fiyat 1.280 dolar seviyesini bile geçebilir. Bir sonraki büyük direnç 1.320 dolar seviyesinin yakınında. Daha fazla kazanç, yakın vadede 1.440 dolar direncine doğru bir hareket başlatabilir. Ethereum 1.250 dolarlık direncin üzerine çıkamazsa, yeni bir düşüş başlatabilir. Aşağı yönde ilk destek, 1.200 dolarlık bölgeye ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın. Bir sonraki büyük destek 1,115 dolar bölgesine yakın. 1.042 dolardan 1.281 dolara yükseliş hareketinin yüzde 50 Fib izleme seviyesine yakın. 1.150 dolar seviyesinin altında bir kapanış başka bir düşüş başlatabilir. Belirtilen durumda, Etherum fiyatı belki de 1.050 dolar seviyesine düşebilir. ETH teknik göstergeler ise şu şekilde:

Saatlik MACD – ETH/USD için MACD şimdi yükseliş bölgesinde ivme kazanıyor.

Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şimdi 50 seviyesine yakın.

Ana Destek Seviyesi – 1,150 dolar

Ana Direnç Seviyesi – 1.250 dolar

ETH likidite sağlayıcısı XCarnival, çalınan ETH’lerin iadesini müzakere ediyor

Ethereum ekosistemi için bir likidite sağlayıcısı olan XCarnival , protokolden yaklaşık 3,8 milyon dolar değerinde 3.087 ETH’yi boşaltan bir saldırıdan sadece bir gün sonra 1.467 Ethereum’u ( ETH ) kurtardı. Blockchain araştırmacısı Peckshield , sonunda protokolden 3.087 ETH akan bir işlem akışıyla karşılaştığında XCarnival hackini fark etti. Peckshield, saldırının şeklini açıklarken şunları söyledi:

Kesme, geri alınan bir taahhütlü NFT’nin teminat olarak kullanılmasına izin verilerek mümkün kılınır ve daha sonra bilgisayar korsanı tarafından havuzdan varlıkları boşaltmak için kullanılır.

Kısa bir süre sonra, XCarnival, rahatsız edici saldırıya karşı koymak için hizmetlerinin bir bölümünü geçici olarak askıya alırken, kullanıcıları hack hakkında proaktif olarak bilgilendirdi. Protokol ayrıca, hacker’a yasal işlemlerden muafiyet sunmanın yanı sıra ödül olarak 1.500 ETH teklif etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku