Devlerin Sıradaki Hedefi Ne? İşte BTC, ETH ve XRP Fiyat Tahmini!

598

Kripto para piyasasında son 24 saat içerisinde düşüş yaşanırken, kripto para analistleri BTC, ETH ve XRP için kritik seviyeleri açıkladı. Öte yandan analistler, “piyasada iyi bir yatırım bütün kayıpları önleyebilirken, kötü bir yatırım büyük bir felakete yol açabilir” sözlerinde bulundular. İşte detaylar…

Analistler, Bitcoin ve Ethereum için kritik seviyeleri işaret etti!

Bitcoin fiyatı şu anda 20,727 dolardan işlem görüyor. Analistler, lider kripto para birimi BTC hakkında yorumlarda bulunurken, yatırımcıların ise Bitcoin fiyatının anlık olarak 22.540 dolar seviyesinde olan 200 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerine çıkmasına kadar beklemeyi tercih edeceğini belirtiyorlar.

Anlık olarak Bitcoin fiyatı, Göreceli Güç Endeksi’ne göre yükseliş yapacak bir güce sahip değil ve bir yükseliş trendi için gerekli hacimden yoksun bir halde bulunuyor. Bu nedenle analistlere göre erken bir boğa olmak felakete yol açabilir. Analistlere göre erken boğalar, geçersizlik seviyelerini 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde tutarak, uzun süreli bir konsolidasyona girme dürtüsüne karşı direnmelidir. Analistler negatif eğilimin sona erdiğine dair ilk işaret olarak 23.000 doların kırılması ve kapanması olacağını da aktarıyor. Eğer BTC’de yükseliş gerçekleşirse analistler, boğaların 31.000 dolara tırmanacak kadar güçlü olmasını önerirken, bu durumun mevcut Bitcoin fiyatına göre yüzde 55’lik bir artışı temsil ettiğini de ekliyor.

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum fiyatı şu anda 1,184 dolardan işlem görüyor ve 8 günlük SMA’nın üzerinde destek buluyor. 21 günlük SMA, Haziran sonunda tanık olunan dalgalı fiyat hareketini haklı çıkaran mevcut piyasa fiyatının 1.300 doların üzerinde bulunuyor. Analistlere göre 1.300 dolarlık bariyerin üzerinde bir kırılma, kısa vadede ETH fiyatını 1.700 dolara iten katalizör olabilir.

Analistlere göre ETH için yükseliş trendi senaryosunun geçersiz kılınması, bir uyarı olarak 18 Haziran’daki en düşük seviyesi olan 881.50 doların altında bir kırılma olarak karşımıza çıkıyor. Analistlere göre yatırımcılar, bir yatırımda bulunmadan önce 21 günlük SMA’nın 1300 dolar seviyesinden kırılmasını beklemelidir. Analistlere göre bu durum meydana gelirse, 881 doların altına bir giriş ve kesin stop loss yerleştirilebilir. Analistler 881 doların altındaki bir ihlalin, bir boğa koşusu potansiyelini geçersiz kılacağını ve satıcıların 750 dolarlık bölgede düşüş hedefleriyle çılgına dönmesine neden olacağını ekliyor. Analistlere göre 750 dolar seviyesine yaşanacak bir düşüş, mevcut Ethereum fiyatından yüzde 35’lik bir düşüşe neden olur.

Analistler XRP için gelecek dönem fiyat beklentilerini açıkladı!

XRP 0,38 dolar seviyesinden reddedildiği için XRP fiyatı daha düşük seviyeleri görebilir. Hafta sonu boyunca, boğalar direnç bölgesinde konsolide oldu ve yatırımcıların 18 Haziran’dan bu yana yüzde 35’lik bir artışla 0.28 dolarda partiye erkenden iyimserlikle katılmalarına izin verdi. Ne yazık ki, ayılar misilleme yaptığından ve 8 ve 21 günlük basit hareketli ortalamaların düşüş eğilimini potansiyel olarak zorlayabileceğinden, tükenme seviyesi üstesinden gelinemeyecek kadar fazla bir seviyede bulunuyor.

Ripple fiyatı şu anda 0,34 dolardan işlem görüyor. Boğaların yakında 0,38 dolar bariyerini yeniden aşması gerekecek, yoksa yaşanacak bir death cross’un gücü XRP fiyatını 18 Haziran’ın en düşük seviyelerinin altına 0.28 dolardan gönderebileceğinden, ellerinde ciddi bir ikilem olacak. Analistlere göre uzun zamandır beklenen 0,20 dolarlık birleşme bölgesi ise yüksek olasılıklı bir düşüş hedefi olarak karşımıza çıkıyor. Bir diğer yandan düşüş eğiliminin geçersiz kılınması 0,4170 doların üzerinde kalıyor. Boğalar kırılmayı başarabilirse, kısa vadede muhtemelen 0,51 dolara doğru bir ralli gerçekleşecek ve bu da mevcut Ripple fiyatında yüzde 48’lik bir artışla sonuçlanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku