Kripto Para Piyasasında Çıkışlar Sürüyor! Satışlar Artacak Mı?

27

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin(BTC) ve diğer kripto para birimlerinde, bu ayın başlarında meydana gelen büyük bir satışların ardından toparlanma belirtileri gösterdi. Kripto para varlık yönetimi firması CoinShares, kripto para yatırım ürünlerinde geçen hafta 423 milyon dolarlık net bir çıkış işlemi gerçekleştiğini kaydettiği raporu paylaştı.

Raporda kripto para çıkışlarına yer verildi

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bu durum aynı zamanda 2022 yılının başlangıcından bu zamana kadarki en büyük haftalık çıkış olduğu bildiriliyor. Ancak, kripto para yatırım firmaları tarafından yönetilen toplam varlıklar göz önüne alındığında çıkışların en büyüğü olmadığı belirtiliyor. CoinShares raporunda yer alan bilgilere göre:

Geçtiğimiz haftaki çıkışlar, AuM’nin yüzde 1.2’sini temsil eden, kayıtlardaki en büyük 3’üncü çıkışlar oldu.

Yaşanılanların kurumsal yatırımcıların geçen haftaki yükseliş sırasında, sahip oldukları kripto paraların çıkışlarının olduğu anlamına mı gelip gelmediği soruluyor. CoinShares, bu durumun daha geniş bir alanı kapsadığını sunduğu raporda yer veriyor:

Piyasalardan çıkışlar 17 Haziran tarihinde gerçekleşti. Ancak ticaret raporlama gecikmeleri sebebiyle geçen haftaki rakamlara yansıdı ve muhtemelen Bitcoin’in o hafta sonu 17.760 ABD Dolarına düşmesinden sorumlu. 493 milyon ABD Doları tutarında gerçekleşen bir kripto para çıkışının gerçekleşmesi, diğer sağlayıcıların toplam 70 milyon ABD Doları tutarında giriş gördüğünü ve kripto para yatırımcıları arasında oldukça kutuplaşma hissini yansıttığını ortaya koyuyor.

Kanada’dan BTC odaklı büyük çıkışlar yaşandığı bildiriliyor

CoinShares raporunda yer verilen bilgilere göre, çıkışlar yalnızca lider kripto para birimi Bitcoin’e odaklanmış halde ve net çıkışların 453 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Bu, 2022 yılının başından şu zamana kadar ki BTC’de gerçekleştirilen tüm girişleri sildiği söyleniyor. Geçtiğimiz hafta yaşanılan satışlarla birlikte, Yönetim Altındaki toplam Bitcoin Varlıkları (AuM), Ocak 2021 tarihinden bu yana 24.5 milyar ABD doları ile en düşük seviyesine gerilediği bildirildi.

İlginç bir şekilde, geçen hafta BTC’de görülen çıkışlarının çok büyük bir kısmının Kanada borsalarındandı. CoinGape tarafından bildirilenlere göre, ProShare Bitcoin ETF, BTC fiyatının 18 bin dolar seviyesinin altına düştüğü geçen hafta sonu en büyük satış işlemi yapanlardan biri olduğu belirtildi. CoinShares raporunda ayrıca şunlar eklendi:

Bitcoin, geçtiğimiz hafta ABD merkezli ilk kısa yatırım ürününün piyasaya sürülmesi sebebiyle toplamda 15 milyon ABD Doları giriş gördü.

Diğer yandan, lider altcoin Ethereum(ETH) 11 milyon ABD doları tutarında net giriş işlemleri gördü. Bu, 11 haftadır birbirini izleyen çıkış işlemlerinden sonra ilk büyük net giriş olduğu bildiriliyor. Geçen hafta, ETH 1.200 dolar fiyat seviyesinin üstünde fiyat artışıyla bir toparlanma yaşadığı görüldü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku