Uzman Görüşü: Fiyat Düşüşü Aldatıcı, Bu Altcoin Ralliye Hazır!

177

Popüler kripto para yatırımcısı ve analisti Credible, piyasadaki genel fiyat düşüşüne rağmen merkeziyetsiz finans (DeFi) altcoin projesi konusunda iyimserliğini koruduğunu belirtiyor.

Altcoin projesinden bulundurduğunu belirtiyor

Kripto para yatırımcısı ve analisti Credible, resmi Twitter hesabında bulunan 332.400 takipçisine, stabilcoin’ler için merkeziyetsiz borsa olan Curve Finance yönetişim token’i olan Curve DAO Token (CRV)’ı satın aldığını ve cüzdanında bulundurduğunu söylüyor:

‘’Son alım yaptığımda 1.60 dolar civarındaydı ve daha fazla alabilirsem, mümkün olduğunca mevcut seviyelere yakın alım yapacağım. Son altı aydır yaptığım gibi, Convex Finance’te yüzde 50 APR [yıllık yüzde oranı] için staking yapıyorum.”

Uzman Görüşü: Fiyat Düşüşü Aldatıcı, Bu Altcoin Ralliye Hazır!

Şu anda CRV 1,6 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Piyasa değerine göre 117. sıradaki kripto para birimi, son yedi gün içinde yüzde 16’dan fazla düşüş yaşadı.

Analist: BTC piyasada sahip olduğu güveni sarstı

Credible, Bitcoin’de yaşanan son gelişmeler hakkındaki görüşlerini şu şekilde belirtiyor:

BTC başka bir düşüş daha yaptı ve beraberinde CRV’yi (ve piyasanın geri kalanını) getirdi. Şimdi [CRV için] önemli bir destek/direnç bölgesine ulaştık ve önemli düşüşler yaşadık. Burada bir destek oluşmasını bekleyin, ardından geri dönüş için ayrıldığımız bölgenin geri alınmasını bekleyin.”

CRV nedir?

Curve DAO, kullanıcılarına en iyi oranları sunmak ve likiditeyi yönetmek için otomatik piyasa yapıcı (AMM) teknolojisini kullanan, DeFi odaklı bir merkeziyetsiz borsadır (DEX). DEX, stabilcoin odaklıdır. Stabilcoin, değeri gerçek dünyadaki fiat paraya endekslenmiş kripto paraları ifade eder. Curve, 2020 yılının ocak ayında piyasaya sürülmüş olup ve CRV olarak adlandırılmış bir yerel kripto para birimine sahiptir. DeFi projesi, merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) olarak, topluluk tarafından merkeziyetsiz bir biçimde yönetilmektedir.

Uzman Görüşü: Fiyat Düşüşü Aldatıcı, Bu Altcoin Ralliye Hazır!

Rus bilim insanı Michael Egorov tarafından kurulan Curve DAO, kullanıcıların stabilcoin’ler ile verim çiftçiliği, staking vb. DeFi faaliyetlerinde bulunmalarına imkân tanır. Stabilcoin’ler gerçek dünya varlıklarına bağlantılı olduğu olduğundan, bu tür varlıklarda yaşanan dalgalanmalar, diğer kripto paralara göre oldukça düşüktür. Düşük dalgalanmalara sahip varlıklarla merkeziyetsiz finans işlemleri gerçekleştiren kullanıcılar, piyasa volatilitesinden daha az etkilenir. Curve, bu şekilde kullanıcılarına düşük risk ile yüksek getiri sunmaktadır. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku