XRP ve Bu Altcoin Dikkat Çekiyor! İşte Gelişmeler

2.162

Yatırımcılar, Ripple ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasındaki yeni gelişmeleri yakından takip ederken piyasalarda yaşanan son düşüşün hemen ardından Salı günü XRP fiyatı, birçok balinanın alım yapmasıyla beraber yüzde 4 seviyelerinde artış yaşadı. İşte detaylar.

XRP, son 30 günlük süreçte yüzde 45 düşüş yaşadı

Kripto balinaları, son 24 saatte 112,8 milyon dolarlık değeriyle 262 milyon XRP tokeni satın aldı. XRP token fiyatları son 30 günde yaklaşık yüzde 45 düştü. Balinaların bu hareketi, dip fırsatını kapattıklarını gösteriyor. Anlık olarak XRP, 0.430508 dolardan işlem görüyor. Kripto borsalarından biri olan FTX’in bildirdiği bir rapora göre 51,3 milyon dolar değerinde 120 milyon XRP token satın alındı. Farklı borsalardan yapılan diğer iki büyük işlemde ise 43 milyon doların üzerinde token çıkışı görüldü. Bununla beraber XRP fiyatları son 24 saatlik periyotta yaklaşık olarak yüzde 4 seviyelerinde artış yaşadı. XRP, 20.9 Milyar dolarlık piyasa değeri ile hala 6’ncı sırada bulunmasıyla dikkat çekiyor. 24 saatlik işlem hacmi ise yüzde 10 seviyelerinde azalarak 1,5 milyar dolar seviyelerine ulaşmış bulunuyor.

Bir diğer yandan Ripple’ın avukatı James Filan, SEC aleyhindeki şikayet hakkında bir güncellemede bulundu. Mahkeme, Metz Ek Raporu ile bağlantılı olarak vekalet ücretinin uzatılmasını Salt Metin Talimatında onayladı. Son tarih ise 27 Mayıs 2022 olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, XRP yatırımcılarının avukatı John Deaton, SEC hakkında yeni itirazlarını da ekledi. Deaton’a göre, Komisyon Üyesi Hester Peirce, çatışma taramasının gerekli olduğunu ve doğru şekilde yapılması gerektiğini kabul etti. Peirce ve diğer Komisyon yetkililerinin hiçbir zaman belirli token’lardan veya girişimlerden bahsetmediğini belirtti. Ayrıca, SEC yetkililerinin, Hinman’ın Ethereum hakkında kötü konuşmasında sonra diğer token’lar hakkında konuşmayı ihmal ettiğini de iddia etti. Filan’a göre, ETH’yi güvenlik dışı olarak destekleyen konuşma, herhangi bir SEC yetkilisinin bir tokenin doğasını keşfetmesi için tek fırsat olarak değerlendiriliyor.

Shiba Inu (SHIB) fiyatı ivme kazandı

Mayıs ayının ilk iki haftasındaki kripto piyasası krizinden bu yana, Shiba Inu’nun fiyatı yüzde 26 oranında toparlanmış bulunuyor. Son günlerde artan balina trafiğinin bir sonucu olarak doğal olarak memecoin’in fiyatı da artmış bulunuyor. Anlık olarak popüler memecoin SHIB, 0.00001211 dolardan işlem görüyor. WhaleStats’ın istatistiklerine göre SHIB, son 24 saat içinde en büyük 500 Ethereum balinası tarafından tutulan ilk 10 token listesi arasında en çok işlem gören token oldu.

Shiba Inu (SHIB)'ya İtalya'dan Müjde! İşte Ayrıntılar!

Verilere göre bir ETH balinası olan “BlueWhale0073”, SHIB’in fiyatının 0.00000988 doların altına düşmesinden bu yana SHIB satın alıyor. Geçtiğimiz 24 saatlik periyot içerisinde 4,56 milyon dolarlık bir SHIB satın alımı gerçekleştirerek dikkat çeken ünlü balina, 13 Mayıs tarihinde de 1,40 milyon dolar değerinde SHIB token satın almıştı. Bu arada, ikinci en büyük meme tokeni olan Shiba Inu, Twitter takipçileri açısından Dogecoin’i gölgede bıraktı. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku