İşte 2022 Yılında Staking Yapılabilecek En İyi 5 Altcoin!

203

2021’yılında, ‘’staking’’ yaparak pasif gelir elde etmeyi seçen yatırımcıların sayısı oldukça arttı. İşte 2022 yılında staking yapılabilecek en iyi 5 altcoin projesi:

Bu altcoin projesi 120X staking ödülü veriyor

İnceleyeceğimiz ilk altcoin projesi Terra (LUNA). Açık kaynaklı bir stabilcoin ağı olan Terra , TVL (kilitli toplam değer) ‘de 20.05 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 1 Aralık’ta Terra’nın TVL’si 11.9 milyar dolardı ve bir aydan kısa bir sürede yüzde 68’lik bir artış yaşadı. Altcoin Luna’nın fiyatı da istikrarlı bir şekilde artıyor ve şu anda 90 dolar seviyelerinin üzerinde işlem görüyor. 2021’in Ocak ayından bu yana Luna fiyatı yaklaşık yüzde 12 binin üzerinde bir artış gösterdi. LUNA için yıllık stake ödülü yaklaşık yüzde 12,10’dur, bu da onu yatırım yapılabilecek en iyi kripto paralardan biri yapıyor.

İnceleyeceğimiz bir diğer altcoin JEDSTAR (JED), kripto dünyasını rahatsız eden bazı sorunlara benzersiz yaklaşımlarıyla dikkat çeken en yeni kripto projelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Reel fayda ve potansiyel gelir sağlamak üzerine kurulmuş olup içinde DeFi, GameFi ve NFT teknolojilerini barındıran merkeziyetsiz ekosistemde yer alır. Hem DeFi hem de GameFi ile insanlara aynı zamanda para kazandırmayı da sağlayan JEDSTAR, NFT teknolojisi sayesinde NFT Marketplace ile NFT ticareti yapılmasına imkan tanıyan, oyun oynayarak para kazanılmasını sağlayan ve Proof-of-Play (PoP) denilen bir protokol ile staking yaparak ekstra gelir elde etme imkanı sunan bir projedir. JEDSTAR, STARSTAKING platformlarında JED coin’lerin stake edilmesine izin veriyor. Ayrıca proje, aylık yatırılan değerin 5 katından, yıllık 120 katına kadar yükselen inanılmaz bir staking ödülü sunuyor.

SHIB yatırımcıları ShibaSwap borsasında stake yapabilir

Üçüncü sırada inceleyeceğimiz bir diğer altcoin projesi PancakeSwap (CAKE) ise, yatırımcılarına, sahip oldukları tüm CAKE coin’lerini stake etme olanağı sağlayan, eğlenceli ve popüler bir kripto platformudur. CAKE coin’ler stake edildiğinde, yalnızca CAKE değil, seçilecek başka bir altcoin de ödül olarak tercih edilebilir. CAKE coin’in parasının yıllık getirisi yüzde 31-42 arasında değişiyor ve bu da onu piyasadaki stake edilebilecek en iyi altcoin projelerinden biri yapıyor.

İnceleyeceğimiz bir diğer altcoin projesi Shiba Inu. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, ShibaSwap borsasının lansmanı yapıldı. Bu sayede SHIB yatırımcıları token’larını stake edebilecek. ShibaSwap borsasında, SHIB yatırımcıları coinlerini stake edebilir ve stake ödülleri kazanabilir. Stake ödülü, BONE coinler ve borsadaki ETH takas işlem ücretlerinin yüzde 0,03’ü olarak belirlenmiştir. Son olarak inceleyeceğimiz altcoin projesi Solana (SOL), işlemlerin hızı ve bunları tamamlamanın düşük maliyeti nedeniyle yatırım yapılabilecek en iyi kripto para projelerinden biridir. Solana ağında stake yaparken kendi nod’unuzu yönetemeseniz de, coinlerinizi stake edebileceğiniz 640’tan fazla doğrulayıcı var. Yatırımınızı Solana’daki doğrulayıcılara devrettiğinizde, bu kişilerin aldığı ödüllere katılabileceksiniz. Solana stake ödülü olarak yıllık yüzde 7-11 arasında değişen getiriler sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku