BTC 30 Bin Doları Yeniden Kırdı: XRP, ETH ve 12 Altcoin Rallide!

748

30 bin dolarlık çizginin altında birkaç gün daha geçirdikten sonra, Bitcoin nihayet bu seviyeyi kırdı ve hatta daha önce 31.000 dolara meydan okudu. Altcoin’lerin çoğu bugün biraz yeşilde ve XRP, altcoin’ler arasında etkileyici performansı ile öne çıkıyor. 

BTC 30 bin dolara dokundu 

Kripto para piyasası aylardır yükseliş durumunda değildi, ancak BTC’nin bir noktada 15 bin dolar azalarak Aralık 2020’den bu yana 25.300 dolar ile en düşük konumuna düşmesiyle durum geçen hafta daha da kötüleşti. BTC bir miktar toparlandı ve günler sonra 31 bin doları aştı. Ancak bu kısa sürdü, çünkü ayılar yeniden ortaya çıktı ve bir kez daha düşüşe sebeo oldu. Bitcoin önümüzdeki birkaç günün çoğunu bildirildiği gibi 30.000 doların altında geçirdi. 

BTC 30 Bin Doları Yeniden Kırdı: XRP, ETH ve 12 Altcoin Rallide!

Hatta dün borsalara yatırılan büyük BTC miktarlarıyla ilgili raporların ardından 28.500 dolara düştü. Bununla birlikte, boğalar bu noktada hızlandı ve Bitcoin’in trendini tersine çevirdi. Birkaç saat içinde, lider kripto para birimi 30 bin doların üzerine çıktı ve 31 bin dolara yaklaştı. Orada başarısız olmasına rağmen, Bitcoin hala 30 bin doların üzerinde işlem görüyor ve piyasa değeri 575 milyar dolar. Dahası, altcoin’ler üzerindeki hakimiyeti kabaca yüzde 45’e yükseldi. 

XRP yol gösteriyor, ETH 2 bin dolara dokunuyor 

Ethereum ayrıca en son düzeltme sırasında oldukça kötü bir şekilde düşüş yaşadı ve günler içinde 3 bin dolardan 1.700 dolara çıktı. BTC’ye benzer şekilde, o noktada sıçradı ve günler sonra 2 bin doları geri kazandı. Ancak, Çarşamba günü bu seviyenin altına düştü ve çoğunlukla orada kaldı. Şimdi, yine de, günlük yüz 4’lük bir artış, lider altcoin’i 2 bin doların biraz üzerine çıkardı. 

BTC 30 Bin Doları Yeniden Kırdı: XRP, ETH ve 12 Altcoin Rallide!

Binance Coin de küçük bir günlük sıçramadan sonra 300 doların üzerine çıktı. Benzer artışlar Cardano, Solana, Polkadot, Dogecoin, Avalanche, Tron, Shiba Inu ve Litecoin’den de görülmektedir. XRP 0,4 doların üzerine çıkaran yüzde 5,5’lik bir artışla en fazla kazancı elde etti. ATOM, ICP, UNI ve TFUEL, ise düşük hacimli altcoin’lerden en önemli kazançları elde edenler arasındadır. Kripto piyasa değeri, günlük 50 milyar dolarlık bir artışın ardından 1,3 trilyon dolara yaklaştı. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecoin.news
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku