Binance’tan Çarpıcı Twitter Hamlesi: 500 Milyon Dolar!

91

Kripto para borsası Binance, Elon Musk’ın Twitter ‘ı devralması için fon sağladığını kanıtlayan taraflar arasında yer aldığı görünüyor. Gelişme ile ilgili, Musk tarafından hazırlanan dosyanın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) iletildiği bildiriliyor.

Binance anlaşma için en büyük fon sağlayıcılar arasında yer alıyor

Yararlı Mülkiyet Raporu (13D)’unda de yer alan bilgiler, Binance’in devralma için 500 milyon dolarlık bir özsermaye taahhüdü verdiğini gösteriyor. Taahhüt ile birlikte Binance’in de, yakında özelleştirmeler yapılaması planlanan sosyal medya platformu Twitter’da hisse için yarışan birkaç büyük özel kuruluştan biri olacağını gösteriyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun davranışı “davaya küçük bir katkı” olarak nitelendiriliyor.

Binance'tan Çarpıcı Twitter Hamlesi: 500 Milyon Dolar!

Binance’in anlaşmaya olan bağlılığı ile, daha büyük miktarlarda fon sunan dört kuruluş arasında en üst sırada yer alıyor. İşlem gerçekleştikten sonra borsa devinin Twitter’in üzerinde büyük bir hisseye sahip olacağı görülebilir. Musk, Dogecoin (DOGE) ile platformda ödemeler yapılabileceğini daha önceleri dile getirmişti, ancak sistemin nasıl işleyeceği ise henüz belirsizliğini koruyor. Binance CEO’su CZ, firmanın karar vermede önemli bir rol oynayacağına dair her türlü spekülasyonu gözlemlediğini dile getiriyor ve şunları söylüyor:

‘’Biz çok küçük bir yüzdeliğiz. Şovu yöneten kişi Elon.’’

Twitter yönetim kurulu teklifi kabul etti

CZ, Musk’ın Twitter anlaşmasının arkasındaki temel gücün konuşma özgürlüğünün önemi olduğuna  dair söylemini yineliyor. Ayrıca CZ, Musk’ın ilk hedeflerinden olan Twitter botlarını çökertme planlarını da memnuniyetle karşılıyor. SEC dosyasına göre, Musk’ın Twitter anlaşması için toplam öz sermaye taahhütleri şu anda 27.5 milyar dolar. Bu tutar teklif edilen 43 milyar doların yarısından fazla. Anlaşmanın diğer finansman ortakları arasında Kanada’dan Brookfield, Fidelity Management ve Sequoia Capital yer alıyor. Twitter’ın en büyük mevcut hissedarlarından biri olan Suudi Arabistanlı Milyarder, Al Waleed bin Talal Al Saud da anlaşmaya yaklaşık 35 milyon dolar değerinde Twitter hissesine sahip.

Twitter yönetim kurulu, büyük hissedarların baskısıyla karşı karşıya kaldıktan sonra Musk’ın teklifini kısa süre önce kabul etti. Musk tarafından sunulan hisse başına fiyat, sosyal medya devinin tekliften önceki son işlem fiyatına göre yüzde 15’in üzerinde bir primi temsil ediyor. Twitter hisseleri 54.20 dolarlık teklif fiyatının altından işlem görmeye devam ediyor. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku