Ünlü Milyonerden Sevindiren DeFi Piyasası Öngörüleri

12

Anthony Pompliano ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Shark Tank sunucusu Kevin O’Leary, kripto alanında en çok heyecanlandığı alanın merkezi olmayan finans (DeFi) olduğunu söyledi.

Ünlü milyarder, DeFi konusunda oldukça heyecanlı

Yapılan röportajda, Shark Tank eş-sunucusu ve risk sermayedarı Kevin O’Leary, merkezi olmayan finans (DeFi) konusunda neden heyecanlı olduğunu şu şekilde açıkladı:

Şu anda beni en çok ilgilendiren şey DeFi. Sanırım şu anda rüzgârın estiği yön orası ve size bunun nedenini söyleyeyim: Şimdi benim büyük miktarda sermayem var, faaliyette olan şirketlerde bekleyen yüzde 3’lük bir sermayem var. Bu çok büyük bir sermaye. Ancak hiçbir getirisi yok! Adamlarıma dedim ki, ‘Hadi biraz DeFi alalım. Malvarlıklarının bir kısmını alıp Ethereum zincirine saralım ve biraz ilgi göstermeye başlayalım. Varlıklarımızı ödünç vermenin farklı yollarına bakalım.

O’Leary daha sonra, DeFi piyasası konusunda “tavşan deliğinin derinliklerine” kadar girip çıktığını, yani konuya tüm detaylarıyla hâkim olduğunu da iddia etti.

Yeni şirketin adı WunderFi olacak

Ünlü milyarder röportajın devamında, yapmış olduğu DeFi araştırmasının kendisini tüm sektörü iyileştirecek bir hizmet şirketine yatırım yapmaya yönelttiğini açıklarken ise şu ifadeleri kullandı:

Bu konu çılgınca karmaşık, ancak biraz parası olan ve bunun üzerinden yüzde 4, yüzde 5, yüzde 6 kâr etmek isteyen milyonlarca insan olmalı. Neden bana ticari bir şekilde DeFi yapacak bir şirket, yatırım yapabileceğim bir ekip bulmuyorsunuz? Kurumsal değil, yani belki yirmi bin ya da 10.000 veya 5.000 dolarlık bir cüzdanı olan biri, benim yaptığım şeyi kolayca yapabilir ve dört kişilik bir kadroya ihtiyaç duyabilir mi?

O’Leary, kendisine takılan Mr Wonderful lakabından esinlenerek şirketin adını WunderFi olarak değiştirmeyi planladığı Kanada merkezli DeFi Ventures firması için 20 milyon dolarlık bir finansman turu yönettiğini söyledi ve bunu şu şekilde ifade etti:

Onlar için önemli bir raund belirledik, 20 milyon dolarlık bir raund. Ben bu konuda öncülük ediyorum. Bence harika bir şirket olacak. Daha duyurmadık bile. Adı DeFi Ventures. Ancak benim aracım olacağı için adını WunderFi olarak değiştireceğim.

O’Leary: DeFi sayesinde yatırımlarınızdan yüzde 5 verim almanız mümkün

O’Leary, DeFi sektörünün nihayet yatırımcıların nakitlerini verimli bir şekilde bağımsız olarak üretken hale getirmelerine izin verebilecek bir şey olarak gördüğünü söyledi. Ayrıca konuya ilişkin olarak şunları belirtti:

Sanırım parada olanlar, gerçekten üretken olmanın en sorunsuz yolunu aramak. Yani DeFi’ın bu kadar ilginç olmasının nedeni, bu cüzdanların aldığı o çılgın yüzde 2’lik ücretleri ödemek yerine, o adamlara hiçbir şey için ihtiyacım yok diyebilmektir. Belki yasal paramı Ethereum’a ya da başka bir şeye koymak için bir rampaya ihtiyacım var. Ancak bundan sonra onlara ihtiyacım yok ve gidip bunu merkezi olmayan bir temelde bu maliyetlerin bir kısmı için yapabilirim…

Ünlü milyarder ve yatırımcı röportajın bitiminde şu sonuca vardığını belirtti:

Bunca yıl, altın yatırımımdan yüzde 5 verim alabildiğimi hayal edin. Bu inanılmaz olurdu. Eh, kripto paramla bunu yapabilirim, bu yüzden gerçekten DeFi sektöründe yaptığım şey bu ve sanırım Kuzey Amerika’daki en iyi ekibe sahibim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Azcoinnews.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku