Ünlü Milyarder ve Oğlu Bu Altcoin’den Satın Aldı!

0 45

Ünlü milyarder ve Shark Tank’in ortak sunucusu Mark Cuban, geçtiğimiz günlerde oğluyla birlikte satın aldığı 3.250 Dogecoin’i olduğunu tweetledi. Ancak milyarder, bu altcoin projesinin, her şeye rağmen popüler bir ödeme mekanizmasına dönüşemeyebileceğini varsayıyor. İşte detaylar…

Mark Cuban ve oğlu Jake Cuban artık Dogecoin sahipleri

Mark Cuban ve 11 yaşındaki oğlu Jake, neredeyse 3.300 DOGE’a sahipler. Daha önce Cuban, bu altcoin hakkında, ‘kripto para yatırımı yapmayı öğrenmek için yeterince ucuz’ şeklinde bahsetmişti. Ünlü milyarder ayrıca Dogecoin satın almanın herhangi bir piyango bileti almaktan daha mantıklı olduğuna inanıyor. Bu altcoin, fiat para olarak sadece 0,46 dolar değerindedir.

Ancak Cuban, insanların, sahibi olduğu NBA takımı olan Mavericks maçlarına bilet almak için harcadıklarından ve takımın web sitesindeki ürünlerden de DOGE kazanıyor. Dogecoin (DOGE) ile ödeme seçeneği, bu yılın başlarında, Elon Musk’ın tweet’leriyle birlikte Dogecoin’in fiyatını yükselten mal ve hizmet satan birkaç diğer popüler şirketin yanı sıra Mavericks tarafından da eklendi.

Bu altcoin geçerli bir ödeme aracı olabilir, ancak bir engel var

Shark Tank’in sunucularından biri olan Cuban, Dogecoin’in faydalı olduğu için “geçerli bir ödeme mekanizmasına” dönüşebileceğini ve hizmetin talepte artış sağladığını düşünüyor. Diğer sunucu Kevin O’Leary, diğer adıyla Mr. Wonderful, ise şu anda Bitcoin’e “dönmüş” eski bir kripto düşmanıydı.

Ancak, Mavericks’in sahibi, Dogecoin (DOGE)’in uzun vadede hayatta kalacağına ya da kalmayacağına dair ihtimallerin eşit olduğuna inanıyor. Cuban’a göre, bu altcoin şimdiye kadar başarılı oldu ve kullanıcıların bu kripto parayı başlangıçta amaçlanandan yeni bir yöne götürebileceklerini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti:

Talep olmazsa, hepsi sadece konuşur ve hizmet talepleri artırır. DOGE uzun vadede hayatta kalabilir veya kalmayabilir, ancak kullanıcıları orijinal amacından yeni bir yön alıp başarılı olan ilk ürün olmayacak.

Hatırlatma olması açısından: Dogecoin 2013 yılında Shiba Inu ‘meme’inden yola çıkılarak yaratılmış bir Bitcoin parodisi olarak piyasaya sürüldü.

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku