Shiba Inu (SHIB) Hala İyi Bir Yatırım Seçeneği mi? Uzmanlar Yanıtladı!

717

Dogecoin (DOGE)’in rakibi olarak ortaya çıkan köpek temalı meme coin Shiba Inu, şaka olarak başladı. Fakat, tıpkı rakibi DOGE gibi bir anda kendini büyük bir hayran topluluğunun ve tartışmaların ortasında buldu.

 Shiba Inu fiyatı kısa vadede iki katına çıkabilir

Ünlü kripto para analizi sitesi FXStreet’eki analistlere göre, kripto para piyasası son çöküşün ardından toparlanırken, Ethereum tabanlı meme tokenı Shiba Inu fiyatı, yakın zamanda iki katına çıkabilir. FXStreet analistleri şunları söyledi:

 Neredeyse iki haftalık konsolidasyona rağmen, SHIB, dipten yüzde 55’in üzerinde değer kazandıktan sonra boğaların lehine çalışarak yatay yönlü fiyat hareketinin üstesinden geldi.

Shiba Inu, kısa sürede piyasada önemli bir büyüme gösterdi. Elon Musk’ın SNL şov proramına çıktıktan sonra,  Dogecoin’in değerini yüzde 30 oranında düştü, Fortune tarafından bildirildiği üzere Shiba Inu, DOGE‘nin bu düşüşünden faydalandığı anlamına geliyordu. Bu gelişmeden iki gün sonra Binance, işlem platformunda Shiba Inu listeledi ve fiyat bir anda yükseldi.

Meme coin neden bu kadar ilgi gördü?

Fortune ve analistler tarafından “Dogecoin katili” olarak nitelendirilen SHIB, bir yıldan kısa bir süre önce piyasaya sürüldü ve adını Japon köpek ırkı Shiba Inu’dan aldı. Kripto para birimi SHIB sembolü altında işlem görüyor ve dogecoin’e alternatif bir yatırım olarak algılanıyor.

Bu 5 Altcoin İnanılmaz Çöktü! İşte Öğrettikleri...
Bu 5 Altcoin İnanılmaz Çöktü! İşte Öğrettikleri…

CoinMarketCap.com’a göre Shiba Inu, piyasa değerine göre en değerli 32. kripto para birimi oldu. Son haftalarda, bir kripto milyarderi olan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Hindistan’ın COVID-19 mücadelesine yardımcı olmak için 1 milyar dolar değerinde Shiba Inu bağışlamasının ardından dünya çapında ilgi gördü. Daha sonra, bu ayın başlarında, Insider’ın bildirdiğine göre, New Yorklu bir aile tarafından Shiba Inu’ya yapılan 8 bin dolarlık bir yatırım, birkaç ay içinde aileye  9 milyon dolarlık bir servet kazandırdı.

Shiba Inu için gelecek nasıl şekillenecek?

An itibariyle, SHIB mevcut fiyatı CoinMarketCap verilerine göre, 0,000006686 dolar civarında ve yaklaşık 3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip Shiba Inu’nun  geleceği belirsiz olsa da, uzmanlar token konusunda iyimser görünüyor. Daily Express tarafından bildirildiği üzere, bazı analistler shiba inu coin’in fiyatının 1 dolara ulaşabileceğini söylüyor ancak bunun ne zaman olacağı belli değil.

FXStreet’in bildirdiğine göre, “İvme kazanan ilgi devam ederse, SHIB için olası fiyat hedefini belirlemek için bitişik bir paralel kanal çizilebilir.” Token Bay Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı Lucy Gazmararian, Insider’a verdiği demeçte, birçok kişi paranın “meme coin olmasını” bir moda olarak görmezden gelse de, işin altında yatan güçler aslında oldukça devrimci. Gazmararian şunları söyledi:

 Bugün kripto para birimlerinin yükselişiyle birlikte, ismi bilinmeyen kuruculardan oluşan grupların paranın demokratikleştirilmesiyle ilgili deneyler yaptığına tanık oluyoruz ve shiba tokeni bu yeni eğilimi somutlaştırıyor. dedi. Büyüyen bir ekosistemdeki katılımcılar ortak bir amaç ve vizyonla birleştikleri ve ağı oluşturmaya devam etmeye teşvik edildikleri sürece, ağ giderek daha değerli hale gelecek ve bu SHIB’in fiyatına yansıyacak.

Bazı uzmanlar daha temkinli. deVere Group CEO’su Nigel Green Daily Express’e şunları söyledi:

Test edilmemiş kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce aşırı dikkatli olunmalıdır. En son teknoloji ile çalışan ve diğer değerli özelliklerin yanı sıra altın gibi kıtlık değeri veren sınırlı bir esnekliğe sahip olan Bitcoin ve görünüşte doğal bir değeri olmayan bilinmeyen dijital tokenlar arasında büyük farklar var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Insider.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku