Bloomberg Analisti: Bu Altcoin Bitcoin’den Üstün!

29

Bloomberg emtia stratejisti Mike McGlone sosyal medya üzerinden, Bitcoin için altın neyse, Ethereum için de Fintech’in o olduğunu iddia etti. Tanım olarak Fintech, finansal işlemleri otomatikleştirmek için teknolojinin kullanıldığı herhangi bir platformu ifade eder ve McGlone’un ifade ettiği gibi, en büyük altcoin bu açıdan Bitcoin’den daha üstündür.

Lider altcoin piyasa değeriyle Bitcoin’i geçebilir gibi görünüyor

Her iki kripto para da son zamanlarda listelerdeki düşüşleri ile gündeme geldi. Ancak lider altcoin olan ETH’nin piyasa değeri istikrarlı bir şekilde büyüyor ve Coinmarketcap’a göre yazım sırasında 322.703.169.477 dolarda sabitlendi. Perşembe günü, Bloomberg stratejisti McGlone aşağıdaki tweet’i attı:

Bitcoin Altın için Neyse Ethereum için Fintech o: BI Emtia — 2 No’lu altcoin piyasa değeriyle Bitcoin’i geçme potansiyelini arttırdıkça Ethereum’a portföy tahsisleri ihtiyatlı hale geliyor. Dünya hızla dijitalleşiyor ve Ethereum besin zincirinin tepesinde…

Birçok kripto para yatırımcısı, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’a yöneldi Ancak ETH yine de sorunlardan payını alıyor. Yüksek işlem ücretleri ve basım maliyetleri yaygın şikayetlerden; bu nedenle Cardano, Polygon ve Cosmos gibi proof-of-stake (PoS) kripto paraların artık bir desteği var. Hem BTC ve hem de ETH madenciliği, makul olmayan miktarda enerji gerektirdiğinden, çevresel etki konusunda da tereddütler var.

Buterin: PoS’a geçiş, Ethereum madenciliğinin yol açtığı çevresel sorunları minimuma indirecek

En büyük altcoin olan Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, modellerde yaklaşan değişikliğin devasa karbon ayak izini önemli ölçüde azaltacağına ve Blockchain’in proof-of-work’ten proof-of-stake’e geçiş yapmaya hazır olduğuna dikkat çekti. Buterin, perşembe günü Hong Kong’daki StartmeupHK sanal festivalinde konuya ilişkin şunları söyledi:

Proof-of-stake, bakımı için çok daha az kaynağa ihtiyaç duyan Bitcoin’in [çevresel sorunlarına] bir çözümdür.

Ancak Ethereum 2.0’ın bu yıl piyasaya çıkması pek olası değil ve 2023’e kadar burada olmayabilir – en iyi durumda 2022’de çıkacak.

2.0 Yükseltmesi altcoin alanında nasıl devrim yapabilir?

Geliştiriciler istenileni doğru bir şekilde yaparsa, Ethereum 2.0, yeni Blockchain, madencilik için neredeyse fazla enerji gerektirmeden saniyede 100.000 işlemi kolaylaştırabilen bir ağ olarak görüldüğünden, altcoin alanında devrim niteliğinde olduğunu kanıtlayabilir. Yeni model çalışmaya başladığında, Ethereum akıllı sözleşmeleri çok daha geniş bir ölçekte uygulayabilecek.

Elbette, yukarıda bahsedilen mevcut proof-of-stake altcoin projeleri zaten oldukça ileride ve ETH 2.0 piyasaya sürüldüğünde büyük olasılıkla ilerlemeleri çok daha iyi olacak. Ancak şu anda, yatırımcılar ve geliştiriciler, görünüşe göre Bitcoin’e kıyasla Ethereum’a daha fazla ilgi gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku