Ünlü CEO Korkuttu: Altcoin’lerde yüzde 70 Düşüş Riski!

109

Galaxy Digital CEO’su ve Bitcoin (BTC) boğası Mike Novogratz, kripto para yatırımcılarına altcoin projelerinin ilerleyen zamanlarda da büyük devalüasyonlar görebileceğini söyleyerek uyarıda bulunuyor.

CEO altcoin projeleri ile ilgili görüşlerini takipçileriyle paylaştı

Novogratz, resmi Twitter hesabında bulunan 463.600 takipçisine, altcoin’lerin tüm zamanların en yüksek seviyelerinin ardından büyük bir düşüş yaşamış olsalar bile, hala tehlikeli bir düşüş riski ile karşı karşıya olduklarını belirtiyor. CEO, altcoin projelerinin değerlerinin yarısından fazlasını kaybetme riski altında olduğunu dile getirerek şunları söylüyor:

“Altcoin’ler yüksek seviyelerden yüzde 80’in üzerinde düşüş yaşadı. 2017’de bu oran yüzde 95’in üzerindeydi. Günümüzde ise yüzde 70 daha düştü, demek istediğim, dipleri seçmek tehlikelidir ve yatırım yaparsanız yavaş yavaş ölçeklendirin.”

Ünlü CEO Korkuttu: Altcoin Projelerinde yüzde 70 Düşüş Riski!

Mike Novogratz, ayrıca tüm finansal piyasa için önümüzdeki sürecin kötücül olduğunu belirtiyor ve kripto para birimlerinin muhtemelen daha düşük fiyat seviyelerine doğru yöneldiğini söyleyerek sözlerine devam ediyor:

“Risk modelleme ile ilgili bir sorun, son otuz yılda diplere yol açan tüm stres örneklerinin Federal Reserve’in karar ortamında gerçekleşmesidir. Hala sıkılaştırma döngüsünün başlarındayız. Modellere olan güven ve hatta ‘sezgi’nin daha düşük olması gerektiği anlamına gelir.”

Ekosistem konusunda iyimserliğini koruduğunu belirtiyor

Novogratz, makro zeminin düşüş eğiliminde göründüğünü söylese de, kripto para piyasalarının sonunda toparlanacağı konusunda iyimserliğini koruduğunu da belirtiyor. CEO toparlanma ile ilgili şunları söylüyor:

“Kripto para ekosistemi herhangi bir yere gitmiyor. Ekosistemde bulunan yatırımcıların sayısı azalmıyor. Değerin ve mülkiyetin internetteki bilgi kadar özgürce akmasına izin veren merkeziyetsiz altyapı oluşturmaya odaklanma yavaşlamıyor. Meta veri deposunun GSYİH’si bir yöne doğru evriliyor. Topluluğumuz esnektir, yeni ürünler yaratmanın ortak bir inancına ve bunun çok erken bir başlangıç ​​olduğuna dair güvenceye sahiptir.”

Ünlü CEO Korkuttu: Altcoin Projelerinde yüzde 70 Düşüş Riski!

Novogratz, bu altcoin projesinde yaşananları hatırlatıyor

Galaxy Digital CEO’su, geçtiğimiz hafta yaşanan büyük düşüşler sonrası Terra(LUNA)’da yaşananlar hakkında da konuştu. Novogratz, merkez bankaları tarafından para politikasının sıkılaştırılmasının, algoritmik stabilcoin’ler çıkarmaya odaklanan blockchain protokolü olan Terra(LUNA)’nın çöküşüne katkıda bulunduğunu belirtiyor ve şunları söylüyor:

“Bu makro ortam, Luna ve UST’yi desteklemek için tutulan rezervler üzerinde baskı yarattı. UST’nin büyümesi, Anchor protokolünde sunulan ve sonunda Terra blockchain’inin diğer kullanımlarını bastıran yüzde 18 verimin ardından çöktü. Stabilcoin UST’de bulunan rezerv, malesef fiat paralar üzerindeki aşağı yönlü baskı ile birlikte, ‘bankaya hücum’a benzer bir stres senaryosunu tetikledi. Rezervler UST’nin çöküşünü önlemeye yetmedi.”

Ünlü CEO Korkuttu: Altcoin Projelerinde yüzde 70 Düşüş Riski!

Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku