ABD Merkez Bankasından Kripto Para Dünyasını Sevindiren Kritik Atama

1 4

Borsa şirketi TD Ameritrade görev yapan Bitcoin yanlısı dijital varlık başkanı Federal Reserve Enformasyon Sisteminin baş inovasyon sorumlusu olarak atandı. Fed bunun amacının “yeni teknolojileri belirleme araştırma etkinleştirme ve savunma çabalarına öncülük edeceği yeni bir rol ve girişim” .olduğunu belirtti.

Merkez Bankası Richmond şubesi Federal Rezerv’in kurumsal enformasyon teknolojileri organizasyonunun merkezi olarak hizmet vermektedir. Ülke çapındaki bu ekip Merkez Bankası sistemi ve yönetici kurumları genelinde teknoloji çözümleri ve destek sağlar. Richmond Merkez Bankası Pazartesi günü şöyle bir açıklama yaptı:

Sunayna Tuteja Merkez Bankası sisteminin baş yenilik sorumlusu olarak atandı.

Duyuru bunun yeni bir rol olduğunu ve Tutejanın “inovasyon işbirliği ve deney kültürünü teşvik ederken yeni teknolojileri belirleme araştırma etkinleştirme ve savunma çabalarına öncülük edeceğini” açıkladı. Atama 22 Şubatta yürürlüğe girdi.

  Mike Novogratz Tutejayı Tebrik Etti  

Fede katılmadan önce Tuteja ABDdeki en büyük çevrimiçi brokerlerden biri olan ve dijital varlıkların başında olduğu TD Ameritradede çalıştı. Ayrıca daha önce stratejik ortaklıklar ve gelişen teknolojilerin başkanlığının yanı sıra şirkette dijital strateji deneyim ve inovasyon başkanı olarak görev yaptı.

Kripto topluluğu Tutejanın atamasını oldukça olumlu bir gelişme olarak görüyor. Avukat Jake Chervinsky

 “Devletteki liderlik rollerinin derin kripto para bilgisi ve deneyimi olan son derece yetenekli kişiler tarafından doldurulması eğilimini sürdürüyor.” dedi. 

Bitcoin tutkunu Mike Novogratz Tutejayı tweet atarak tebrik etti ve şöyle dedi: 

“Bu büyük ve güzel bir gelişme”

Tuteja Bitcoin ve kripto para destekçileri hakkındaki düşüncelerini 16 Aralık 2020de bir dizi tweet ile paylaşmıştı. TD Ameritradedeki eski dijital varlıklar başkanı şunları yazdı:

Bitcoin topluluğu hakkında en çok beğendiğim şey dayanıklılıktır. Yıllar boyunca Bitcoine ve kripto para topluluğuna yöneltilen çok miktarda eleştiri ve düzensizlik var. Ama topluluk tek yumruk haline gelerek dayanışmalarını kanıtladılar  

Bitcoin ve tutkunları tıpkı stress topu gibi her bastırıldıklarında ve fırlatıldıklarında tekrar zıplayan ve giderek daha da güçlenen bir yapıdır. Bazı sorunlar var ama bunlar elbette çözülecek. Bu oluşumun tadını hep birlikte çıkaralım

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku