CEO Açıkladı: Kripto Para Kışı Uzun Sürecek! Bu Seviyelere Dikkat

78

Delta Blockchain Fund CEO’su Kavita Gupta, mevcut kripto para piyasasında ki düzeltmelerin bir yıldan fazla sürebilecek ‘kış sezonunu’ başlattığını söylüyor.

CEO: Kripto para kışının başlangıcı

Bloomberg Technology ile gerçekleştirdiği röportajda Gupta, kripto kışını, özellikle Bitcoin(BTC)’nin ATH’sine ulaşmasından önce yaşanan fiyat hareketlerine benzerlik gösterdiğini belirtiyor. Bitcoin 30.000 dolar seviyeleri civarında yükselişe geçmek için çalışırken Gupta, BTC’nin kış sezonunda olduğunu vurgulayarak 14.000 dolar seviyelerine kadar düşebileceğine inandığını söylüyor.

Aynı fiyat hareketinin Ethereum(ETH)’u da etkisi altına alacağını belirtiyor ve düşüncelerini açıklıyor:

“Bence bu sadece kripto kışının başlangıcı. Burada en az bir buçuk yıl kalacağız. Bitcoin’in bir buçuk yıl daha 45.000 dolar, 50.000 dolar veya 60.000 dolar seviyesine geri döneceğine inanmıyorum. Yatırımcıların, BTC’nin 30.000 dolar civarında gezinmeye devam etmesini beklemelerine çok şaşırdım. 14.000 dolar seviyesine yakın bir aralığa düşmesini bekliyorum”

Bitcoin ATH’si yeniden mümkün

Kripto kışına rağmen Gupta, Bitcoin’in bir yıldan daha fazla bir süre içinde yeniden rekor kıracağını belirtiyor. Piyasa düzeltmesi konusunda ise, BTC ATH’sine destek verecek bir unsur olacağını ve Bitcoin’in daha fazla benimseme şansına sahip olacağına inanıyor. Ayrıca CEO, daha fazla şirketin BTC’yi ödeme yöntemi olarak kabul etmelerinin, lider kripto para birimi için yüksek şans olduğunu belirtiyor.

CEO Açıkladı: Kripto Para Kışı Uzun Sürecek! Bu Seviyelere Dikkat

TerraUSD büyük kayıpları hakkında yorum yapan yönetici, piyasanın sarsıldığını ancak bunun stabilcoin’ler için bir sonraki rotayı etkileyeceğini belirtti. Terra’nın yeniden aynı durumu yaşamaması için, çoğu stablecoin’in fiat para biriminden farklı başka bir kripto para birimine sabitlenmesi gerektiğine inandığını söylüyor.

Dent: Ralli öncesi  büyük düşüşler yaşanabilir

Terra coin’in neredeyse yok olması, birkaç piyasa uzmanının BTC konusunda daha fazla düzeltmeye gitmesine ve kripto para piyasasının dalgalanmasına neredeyse katkıda bulunduğu belirtiliyor. Ekonomist HS Dent Publishing’ten Harry Dent, Bitcoin’in gelecekte büyük bir yükseliş durumunda 500.000 dolar seviyelerine kadar yükselmeden önce, neredeyse 3.000 dolar seviyesine kadar gerileyeceği konusunda uyarılarda bulundu.

CEO Açıkladı: Kripto Para Kışı Uzun Sürecek! Bu Seviyelere Dikkat

BTC’de hala dalgalanmalar devam ederken, fiyatını 30.000 dolar seviyesinin üzerinde tutmak için mücadele ediyor. Şu anda, 29.885 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku