LUNA 2.0 Airdrop’u 27 Mayıs’ta nasıl dağıtılacak? İşte Tüm Ayrıntılar!

982

27 Mayıs 2022’de gerçekleşmesi planlanan LUNA 2.0 airdrop ile ilgili örnekler de dahil olmak üzere bilgiler yayınlandı. İşte detaylar…

LUNA 2.0 airdrop 27 Mayıs’ta nasıl dağıtılacak?

Terraform Labs, 27 Mayıs 2022’de yapılması planlanan LUNA 2.0 airdrop ile ilgili bilgileri yayınladı.  Mevcut LUNA token LUNC olarak yeniden adlandırılacak, yeni LUNA 2.0 token’i ise LUNA kodunu alacak. LUNC (Luna Classic), USTC (UST Classic) ve aUST (bahisli UST) sahipleri, yeni zincirden LUNA token’lerini airdropla alacak. Test ağı şu anda LUNA 2.0 için yayında ve ana ağ 28 Mayıs’ta etkinleştirilecek. Ana ağ yayına girdiğinde, airdrop başlayacak. Terraform Labs tarafından doğrulanmış bir gönderiye göre, aşağıdaki durumlarda airdrop için uygun olacaksınız:

  • Çöküş öncesi anlık görüntünüzde olması gerekenler:

LUNA (stake türevleri dahil)
500 bin aUST’den az (Anchor’a yatırılan UST)

  • Ve/veya çöküş sonrası anlık görüntünüzde olması gerekenler

LUNA (stake türevleri dahil)
UST
Yukarıdaki kriterlerde kullanılan anlık görüntü zamanlamaları aşağıda gösterilmiştir:

luna

Airdrop ne zaman olacak?

LUNA 2.0’ın başlangıç ​​bloğu 27 Mayıs 2022’de gerçekleşecek ve bu sırada LUNA airdrop’unun yüzde 30’u verilecek ve kalan yüzde 70’i altı aylık aralıklarla iki yılda yayınlanacak. Bu aralık, kullanıcıların airdrop’larının geri kalanını 6 ay sonra ayda yaklaşık yüzde 3,9 oranında almaya başlayacakları anlamına geliyor. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

LUNA airdrop’unun yüzde 30’u, 10 bin LUNA’ya sahip (stake türevleri dahil) veya Anchor’da UST yatıran cüzdanları olan saldırı öncesi kullanıcılara ve herhangi bir miktarda LUNA’ya sahip olan saldırı sonrası kullanıcılara anında sunulacak.

Uzman Yorumu: Terra (LUNA)’nın Kurtarma Planı İşe Yarayacak Mı?

Tüm airdrop token’ler, “ağ güvenliğini korumak” için otomatik olarak stake edilecektir. Kazanılmamış LUNA herhangi bir noktada kaldırılabilir. Ancak, kazanılmış LUNA, yukarıdaki programa göre stake edilecektir. Ancak, yatırımcıların ödüllerini herhangi bir noktada talep edebilecekleri görülüyor. Açıklamada şunlar söylendi:

Kullanıcılar, LUNA’nın stake edildiği noktadan başlayarak, hak ettikleri LUNA’da stake ödülleri kazanacaklar ve bu ödülleri herhangi bir noktada talep edebilecekler.

LUNA 2.0 projesine dahil edilmeyecek LUNA token’ler

Şu anda köprü sözleşmesinde tutulan herhangi bir LUNA, “zincir başlatıldıktan sonra dağıtım için topluluk havuzunun bir parçası olarak” ayrılacaktır. Bu nedenle, Wormhole veya wLUNA gibi LUNA’yı Terra’dan köprülenmiş olarak tutan yatırımcılar için anlık görüntüden önce LUNA token’lerine dönüştürmek isteyebilirler. Airdrop’un kullanılamayacağı senaryolar aşağıda özetlemektedir:

  • Saldırı sonrası anlık görüntüsüne dahil olmak isteyen köprülü UST veya LUNA’ya sahip kullanıcılar, anlık görüntü alınmadan önce Terra’ya köprü kurmalıdır.
  • Burada DeFi Llama’da listelenen tüm protokoller, bilinen birkaç diğer protokole ek olarak ele alınacaktır.
  • CW3 çoklu imza sözleşmelerindeki çoğu UST ve LUNA dikkate alınacaktır, ancak dahil edilmeyebilecek uç durumlar olabilir.

Desteklenen token’lar , borsalar ve zincirler

Aşağıdaki tablo, LUNA 2.0 airdrop’una nelerin dahil edileceğinin kapsamlı bir dökümünü vermektedir. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, anlık görüntüden önce LUNA’yı tutan veya 26 Mayıs anlık görüntüsünü tutan yatırımcılar Binance, Huobi, Bybit, Bitrue, Bitfinex, Kraken, FTX, Gate.io, OKX ve Bitget’te airdrop alacaklar. Diğer borsalar da airdrop’u destekleyebilir, ancak şu anda Terraform Labs tarafından onaylanmamıştır. Örneğin, Swissborg kısa süre önce kullanıcılarına, LUNC’yi listelemese de LUNA 2.0 airdrop’unu kullanıcılara dağıtmak için çalıştıklarını bildirdi.

Swissborg, UST’yi bir token olarak listeliyor ve muhtemelen kullanıcıları adına bir LUNA 2.0 airdrop alacak. Bu sorunu çözmenin teknik karmaşıklığı, dünya çapında birçok borsanın karşılaştığı bir sorundur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptoslate
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku