Terra 2.0 Etkinleştirildi! İşte Detaylar

168

Terra 2.0 lansmanı için resmi duyuru gerçekleştirildi. Ekip, blockchain ağındaki ilk bloğu oluşturarak Terra 2.0 Pheonix-1 ana ağının etkinleştirildiğini bildirdi.

Terra 2.0 etkinleştirildi

Terra’dan yapılan resmi duyuru da şunlara yer verildi:

Yepyeni Terra blockchain’inin 1. bloğu “Phoenix-1” 28 Mayıs 2022 tarihi itibari ile UTC 06:00 (TR saati ile 09:00)’da resmi olarak üretildi! Bu hızlı işbirliği başarısı için #LUNAtic topluluğunu tebrik ederiz.

 

Duyuru da, LUNA token’ları için uygun olan yatırımcıların, Terra ekosisteminde ki tarayıcı uzantılar aracılığıyla yeni Phoenix 1 ağını seçerek cüzdan bakiyelerini kontrol edebilecekleri bilgisi paylaşıldı. Terra’nın kurucusu Do Kwon Twitter paylaşımında şunları belirtti:

LUNA (veya bazı borsaların dediği gibi LUNA2) token bakiyelerinizi görüntülemek için, sadece ekosistemde oturum açmanız ve sayfayı yenilemeniz gerekiyor. Diğer adımlarda size rehberlik edecek.

Fork değil, tamamen yeni bir blockchain

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Kullanıcıların, yeni likit LUNA token’larıyla ödül kazanmak için Terra Station’da staking yapmak gibi çeşitli uygulamalar yapabilecekleri belirtiliyor. Kullanıcıların, piyasaya sunulmasının ardından token’larını dApp’lerde kullanabilir, takas edebilir ve hatta yönetim kararlarına da katılabilecekleri duyurusu yapıldı.

Terra 2.0, fork değil, tamamen yeni bir blockchain. Sonuç olarak, Terra Classic üzerinde çalışan dApp’lerin yeni sunulan zincir ile birlikte yeniden başlatılması gerekiyor. RandomEarth, Astroport, Spectrum, Prism, Nebula, EdgeProtocol, TerraSwap ve diğerleri dahil olmak üzere dApp’lerden bazıların yeni zincire geçtikleri belirtiliyor.

Stake edilen LUNA nasıl kontrol edilecek?

Terra, LUNA airdrop’unun halihazırda stake edilen ve hak kazanan kısmı için, kullanıcıların üç adımlı basit bir süreci izlemesi gerektiği açıklandı. İzlenecek adımlar şu şekilde; Adım 1: Terra Station masaüstü uygulamasını açın, adım 2: Phoenix-1 Ağı’nı seçin, adım 3: Stake edilen coin’leri ve stake edilen doğrulayıcıyı görüntülemek için “stake” sekmesine tıklayın.

Terra 2.0 Etkinleştirildi! İşte Detaylar

Kullanıcıların, istedikleri doğrulayıcıyı seçme ve stake ödülleri kazanmaya başlama özgürlüğüne sahip oldukları belirtiliyor. Kullanıcılar bunu, yeniden yetki vererek veya yetki devrini kaldırarak ve ardından hisseyi tekrar devrederek yapabilecekleri bildiriliyor. Kullanıcılar, LUNA’ları stake edildiğinde ve hak kazanma sürecindeyken bile stake ödülleri almaya devam edecekler. Terra topluluğu konu ile ilgili olarak şunları belirtiyor:

Bugün, Terra topluluğu için bir sonraki bölümün başlangıcını işaret ediyor. Potansiyelimizin sınır tanımadığı ve kolektif yaratıcılığımızın gelişebileceği bir yer.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku