Ünlü CEO İddialı: Bir Sonraki Ralliye Bitcoin Liderlik Edecek!

479

Galaxy Digital CEO’su Mike Novograt’ın, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamaya göre, lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’in bir sonraki kripto para rallisine liderlik edeceğine inanıyor. İşte detaylar…

Bu gerçekleştiğinde Bitcoin rallisi başlayacak

Ünlü CEO Mike Novograt, paylaştığı bir tweet’te, Bitcoin (BTC)’in bir sonraki kripto rallisine liderlik edeceğine inandığını açıkladı. Kripto para milyarderi, böyle bir rallinin ne zaman gerçekleşeceğini tahmin etmekten kaçındı. ABD Federal Rezervi şahin para politikasından vazgeçip faiz oranlarını yükseltmeyi bıraktığı anda fiyatların toparlanabileceğine inanıyor. Piyasa, Federal Rezerv’in neden olduğunu iddia ettiği bir varlık balonunun patlamasına uyum sağlama sürecinde.

İşte Bitcoin Bu Nedenlerle Düşüyor! Devam Edecek mi?
 

Novogratz ayrıca, hisse senetlerinde sıkışıklığa neden olan geri alımların yeniden dengelemesi olmaması nedeniyle kripto para birimlerinin hisse senetlerinde büyük ölçüde düşük performans gösterdiğini açıkladı.

BTC ile hisse senetleri arasındaki korelasyon bozuldu

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün erken saatlerde 28.253 dolar seviyelerine kadar düştü. Bunun tam tersine S&P 500 ise yüzde 2.24 yükseldi. Geride kalan hafta ise yaklaşık yüzde 6 arttı. Bu arada, Nasdaq-100 yüzde 3,18 arttı ve bir günde yaklaşık yüzde 7 yükseldi. Karşılaştırma yapıldığında; Bitcoin, son yedi gün içinde yüzde 1,86 düştü ve önümüzdeki hafta sonu toparlanmayı başaramazsa,  dokuzuncu haftayı da düşüşte kapatarak yeni bir rekora imzasını atacak.

Düşüşten Korkmayın, Bitcoin (BTC) Bu Seviyelere Uçacak!
 

Bundan önce Bitcoin’in Nasdaq 100 ile korelasyonu rekor bir seviyeye ulaşmıştı, ancak lider kripto para birimi şimdi görünüşte hisse senetlerinden ayrıldı. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi,  Novogratz, Terra projesinin Mayıs ayı başlarında çöküşünden sonra piyasanın hemen yukarı yönlü hareket etmeyeceğini öngörmüştü. Bitcoin uzun süredir devam ettiği düşüş trendini tersine çevirmekte zorlanmaya devam ediyor. Paylaştığı en son tweet’te Galaxy Digital patronu şunları söyledi:

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Fed şahin politikadan vazgeçtiğinde bir sonraki ralliye liderlik edecektir. İyi projeler de bunu takip edecektir. Bu sektör ortadan kalkmayacak. Sadece Fed’in neden olduğu bir varlık balonunun patlamasına uyum sağlıyoruz. Devrim niteliğinde teknoloji ve değişim inşa etmenin kolay olmaması gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku