Star Atlas Nedir? ATLAS Nereden Alınır?

37

Star Atlas nedir? Star Atlas (ATLAS), Solana Blockchain üzerinde oluşturulan popüler bir metaverse oyunudur. Uzay’ı tema edinen Play-to-Earn (P2E) oyunu, 2620 yılında geçiyor ve çok oyunculu bir sisteme sahiptir. Bununla birlikte, Metaverse’nin iki tokeni bulunmaktadır. Kriptoarena.com olarak, bu makalede “Star Atlas nedir?” sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Star Atlas nedir?

Blok zincirinde Solona protokolünün kullanılması güvenli bir oyun deneyiminin oluşmasına katkı sağlıyor. Unreal Engine 5’ten güç alan Star Atlas’ın grafikleri oldukça başarılı. Buna göre görüntü kalitesi, ATLAS’ın rakipleriyle rekabet etmesini sağlayacak güçlü bir koz olarak öne çıkıyor. Bu projenin ekosisteminde de diğer metaverse oyunlarına benzer şekilde değiştirilemez tokenler (NFT’ler) önemli bir yer tutuyor.

Oyun, NFT’ler üzerinde de merkeziyetsizliği hâkim kılmayı amaçlıyor. Bu, NFT’lerin tüm haklarının oyuncular ve yatırımcılara verileceği anlamına geliyor. Bu bakımdan Star Atlas, diğer projelerden ayrılıyor. Oyuncular, projenin devamıyla ilgili alınacak belirli kararlarda oyunun yönetişim tokenini yakarak oy kullanabiliyor. Bunun yanında, diğer merkeziyetsiz projeler gibi Star Atlas da merkeziyetsiz finans (DeFi) aracılığıyla dijital ekonomisini kolaylaştırıyor.

Star Atlas’ın tokenleri: ATLAS ve POLIS nedir?

Star Atlas ekosisteminin itici gücü, merkezi olmayan ekonomisi ve oyun içi mekanikler aracılığıyla sağlanan parasal ödül sistemidir. Metaverse’nin POLIS ve ATLAS adında iki kripto parası bulunmaktadır. Ayrıca oyun, yüksek verim ve düşük işlem ücretleriyle bilinen Solana Blockchain üzerine inşa edilmiştir. Bu da metaverse’ye avantaj sağlayan bir özelliktir. Solana’nın Serum yazılımı ile entegrasyon sayesinde ise ödünç verme/borç alma, verim çiftçiliği, AMM’lerden ücret alma gibi DeFi faaliyetlerine katılım daha kolay hale gelmektedir.

ATLAS tokeni

ATLAS, projenin yerel tokenidir ve oyun içerisindeki ticarette kullanılmaktadır. Ona, Star Atlas evreninin para birimi diyebiliriz. Özellikle gemi hasarının onarılması, kaynak madenciliği, yakıt alımı gibi oyun içerisinde karşınıza çıkması muhtemel masraflar ATLAS kullanılarak ödenir. Son olarak token, oyunun NFT pazarında uzay gemileri gibi NFT’leri satın almak için de kullanılmaktadır.

POLIS tokeni

POLIS, metaverse projesinin yönetişim tokenidir. Buna göre kripto para, yatırımcı ve oyunculara projenin geleceği hakkında oy hakkı tanır. Ayrıca bu sistem, oyunun karar alma sürecini merkeziyetsiz hale getirerek oyuncu ve yatırımcı kitlesini projenin geleceğini belirleme konusunda söz sahibi yapar.

Star Atlas nedir? ATLAS nasıl alınır?

ATLAS coin’i satın almak için, öncelikle projenin listelendiği bir kripto para borsası bulmalıdır. Mevcut olarak Star Atlas; FTX ve Raydium borsalarında işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar, bu borsalara üye olmalarının ardından, cüzdanlarına ATLAS paritelerine uygun bir varlık yatırmalıdır. Böylece, cüzdanlarına yatırdıkları varlıklara bağlı olarak ATLAS satın alabilmektedirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku