Shiba Inu Yakımları Sürüyor! İşte Detaylar

49

Kripto para piyasalarının merakla takip edilen işlemlerinden olan yakım işlemleri son hızla devam ediyor. Son 6 gün içerisinde kripto para piyasalarından 550.35 milyon adet SHIB token arzdan çıkarıldı. Birçok yatırımcı ise Twitter üzerinden yorumlarda bulunarak, Shiba Inu topluluğuna desteğini iletti. İşte detaylar…

Shiba Inu yakımları son hız devam ediyor!

Kripto para piyasalarında dalgalanmalar devam ederken, Shiba Inu topluluğu tarafından paylaşılan güncel verilere göre son 6 gün içerisinde SHIB Burn Portal kullanılarak yarım milyardan fazla Shiba Inu token yakıldı. Buna ek olarak 120 Bone ShibaSwap (BONE) yakımında da bulunuldu. Shibburn yakım portalı izleme platformundan alınan güncel veriler, Shiba Inu topluluğunun son 6 gün içerisinde 111 adet ayrı işlemle ölü cüzdanlara toplam 550.351.774 (550.35M) adet popüler memecoin SHIB token’ı gönderdiğini gösteriyor.

Shiba Inu Yakımları Hız Kesmeden Devam Ediyor! Söz Verdi!

Daha önce kriptoarena.com olarak bahsettiğimiz üzere popüler kripto para birimi Shiba Inu (SHIB) fiyatı ise geçtiğimiz 30 gün içerisinde yaşanan ufak boğa koşularıyla beraber yüzde 15 değer kazandı. Son 7 gün içerisinde ise popüler memecoin Shiba Inu, yüzde 2.5 değer kazandı ve anlık olarak 0.00001205 dolardan işlem görüyor. Shiba Inu toplam piyasa değeri ise karşımıza 7,095,615,025 dolar olarak çıkıyor.

550 milyon SHIB token’ı yakıldı!

Topluluktan alınan güncel verilere göre 1 Ağustos Pazartesi günü 216 Milyon SHIB token’ı, Salı günü 170 milyon SHIB token’ı, Çarşamba günü 58,2 Milyon, Perşembe günü 38,4 Milyon, Cuma günü 27,6 Milyon ve Cumartesi günü 38,9 Milyon adet SHIB token’ı yakılmış bulunuyor.

Önde gelen SHIB Yakıcıları arasında dikkat çeken 1Cent Token, 1 Ağustos 2022’de Haftalık Yakma Etkinliğini düzenledi. Proje, SHIB ve BONE yakmak için toplam iki işlem gerçekleştirdi. İlk işlemde 1Cent, ölü cüzdana toplam 82.681.787 (82.68M) SHIB gönderdi. Aynı zamanda proje ikinci göze çarpan işlemi gerçekleştirdi ve toplam 120 BONE token’ı imha etti. Peki coin yakım işlemi ne işe yarıyor?

İşte Shiba Inu'nun ATH Yapacağı Tarih!

Kripto para birimi yakma işlemi, coinleri dolaşımdan kalıcı olarak çıkararak, toplam arzı düşürme süreci olarak karşımıza çıkıyor. Kripto para dünyasında oldukça popüler olan “Token Burn”, “Coin Burn” gibi terimlerin karşılığı olan yakım işlemi, mevcut kripto para birimlerinin belirli bir kısmını kalıcı biçimde dolaşımdan çıkarılması anlamına geliyor. Bu işlemi genel olarak coin geliştiricileri fiyata etki etmek için kullansa da, mevcut token’ların belirli miktarı kasıtlı bir şekilde dolaşımdan çıkarılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku