SHIB

Dogecoin Mücadeleye Devam Ediyor! Fiyat Yükselecek mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meme kripto para birimi Dogecoin, 2021 yılında dikkat çekici bir ralli gerçekleştiren ve en önde gelen kripto para birimlerinden biri oldu. Teknoloji devi Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin destekçiliği başlamadan önce kripto para biriminin durumu belirsizdi. Dünyanın en zengin adamlarından biri olan Musk desteğiyle Dogecoin’in fiyatı 0,7 dolar seviyesine kadar yükseldi. Meme coin o zamandan bu yana değerin çoğunu kaybetti. Ancak yatırımcıların başka bir yükseliş yapmasını umdukları belirtilirken, bir Bulucu panelinin başka fikirleri var gibi görünüyor.

Dogecoin mücadeleye devam ediyor

Son Finder panellerinden biri, kripto para birimleriyle ilgili tahminlerini paylaşarak meme kripto para Dogecoin’e odaklandı. Ankette yer alan bilgilere göre, meme coin hakkında çok düşüşlü bir görünüm veren fintech uzmanlarından oluştuğu belirtiliyor. Panele göre, DOGE yakın tarihte tüm zamanların en yüksek değerini geri kazandığını görmüyorlar. Bunun yerine, meme coin’in mevcut düşük fiyatlarında trend olmaya devam etmesini ve 2022’nin sonuna gelindiğinde 0,07 dolar seviyesinde bir toparlanma yaşamasını bekliyorlar.

Ek olarak, daha uzun vadede planlama yapıldığında panel, Dogecoin’in 2025’te yalnızca 0.19 dolara ulaşabileceğini öngörüyor. Bu tahminin önümüzdeki üç yıl içerisinde sadece 2x yapabileceği ve yalnızca tahmin olduğunu belirtmekte fayda var. Yapılan tahminlerin, daha önce panel tarafından verilen önceki tahminlerine bakıldığında ise daha gerçekçi olduğu görülüyor. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ocak ayında Finder uzmanları, 2022’nin sonunda meme coin fiyatının 0,16 dolar seviyesine ulaştığını gördüklerini söylemişlerdi. Ancak şu anda, kripto para biriminin 8 yıl sonra yani 2030 yılında 0,64 dolar yakınlarında bir fiyata ulaşacağına inanıyorlar.

DOGE bu tahminleri takip edecek mi?

Meme coin projesinin geçtiğimiz yılki yolu bir düşüş trendi ile şekillendi. Bu noktada, kripto para birimi ATH’sinden yüzde 80’inden fazlasını kaybetti, bu nedenle panelde yer alan düşüş görünümünün de normal olduğu bildiriliyor. Tüm bunlarla birlikte, meme kripto para birimi DOGE’nin nereden geldiğine bakıldığında, genellikle kendi hareketlerine sahip olabileceği görülüyor. 2021 tarihindeki inanılmaz rallisi DOGE’un ilk 10 kripto para biriminden biri olmasını sağladı.

Ancak DOGE’un yaşadığı yüzde 80 üzerindeki düşüşünün ardından sonra dahi ilk 10’daki yerini korumayı başardı. Panelin analizlerinde haklı olabileceği ihtimal bulunuyor, ancak bir sonraki Bitcoin yarılanmasıyla birlikte başka bir boğa rallisinin gerçekleşmesi bekleniyor. Tesla CEO’su Elon Musk meme coin projesine olan desteğini geri çekmeyi reddediyor ve kripto para topluluğunda güçlü bir duruş sergilediği görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dogecoin Mücadeleye Devam Ediyor! Fiyat Yükselecek mi?