Enflasyon Korkuları Büyürken, Kripto Para Piyasaları Yeniden Düşüşte!

34

Kripto para piyasaları son 24 saat içerisinde yaşadığı düşüş ile beraber tekrar kırmızı renge döndü. Birçok kripto para uzmanı ise enflasyonun zirve seviyelere ulaşıp ulaşamayacağını tartışırken, durgun fiyat hareketi başka bir düşüş döneminin habercisi olabilir. Bildiğiniz üzere 24.5 bin dolar seviyelerine kadar yükselen lider kripto para birimi BTC, anlık olarak 23 bin dolar seviyesinin altında bulunuyor. İşte analistlerin konu hakkındaki görüşleri…

Kripto para piyasalarında Enflasyon korkuları yükseliyor!

Trivariate’in CEO’su ve kurucusu Adam Parker, CNBC ile yaptığı bir röportajda, TÜFE rakamlarının yüksek kalmaya devam edeceğini düşündüğünü açıkladı. Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere Tüketici Fiyat Endeksi, Fed tarafından enflasyonu ölçmek için kullanılan önemli bir göstergedir. Bununla birlikte, birçok uzman bunun uzun süre gevşemeyecek gecikmeli bir gösterge olduğuna inanıyor.

ethereum

Parker, Fed’den güvercin niyetine işaret eden hiçbir şey görmediğini iddia ediyor. Bu arada konut piyasasında kiranın yılda yüzde 12 arttığını söylüyor. Parker’ın yorumlarına göre, bir kripto ve borsa patlaması görmek için TÜFE’nin 2’nin altına inmesi gerekecek ki bu durum ciddi bir durgunluk olmadan imkansız gözüküyor.

Öte yandan Morgan Stanley’den Chris Toomey de enflasyonun zirve yapmadığını açıkladı. Ayrıca endişe nedeni olarak küresel GSYİH’nın durumuna dikkat çekti. Ona göre, bu enflasyon artık geçici olmaktan ziyade yapısal olarak görülüyor.

Enflasyon, piyasalar üzerinde çok acımasız bir etkiye sahip olabilir!

Bir diğer yandan birçok kripto para uzmanına göre, enflasyonun artışı kripto fiyatları üzerinde acımasız bir etkiye sahip olabilir. Federal Rezerv, Enflasyonu niceliksel sıkılaştırma ve faiz artırımlarıyla frenliyor. Hatırlayacağınız üzere Haziran ayında Fed, oranı 75 baz puan artırdı ve bu da kripto kan gölüne yol açmıştı.

Bununla birlikte, Temmuz TÜFE rakamları hızla yükselen enflasyona işaret ettiğinde, kripto piyasasında çok fazla düşüş olmadı. Bazı uzmanlara göre, piyasa zaten başka bir kötü TÜFE verisi ve ardından faiz artışı ile fiyatlandı. Beklenti, TÜFE rakamlarının Ağustos ayından itibaren iyileşmesi ve Fed’in rotayı tersine çevirmesiydi. Öte yandan uzmanların dikkat çektiği bir başka nokta ise bir başka kötü TÜFE verisi ve Fed’den gelen olağandışı büyük artış olması durumunda, kripto endüstrisi tekrardan ayı piyasasına dönüş yapabilir.

Kripto Para Piyasasında Kaybetmemek İçin Bu Projelere Dikkat Edin!

Ayrıca lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatlik dilim içerisinde yüzde 4 değer kaybı yaşayarak 22,648.52 dolar seviyesine düşüş yaşadı. Lider altcoin Ethereum (ETH) ise son 1 ayda yaşadığı ralli ile beraber 1,597.68 dolar seviyelerinden el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku