Bu 3 Altcoin Kurumsal Yatırımcının Radarında! İşte Nedeni

113

Ünlü kripto para şirketi CoinShares, geçtiğimiz Mayıs ayında yaklaşık 200 milyar dolarlık bir dijital varlığı yöneten yatırımcılar arasında kripto para birimleri hakkında bir anket gerçekleştirdi. Bu 3 ünlü altcoin, son zamanlarda kurumsal yatırımcının favorileri olmuş bulunuyor. İşte detaylar…

Bu altcoin projeleri, kurumsal yatırımcıların gözdesi!

Dijital varlık yatırım firması CoinShares, Mayıs 2022’de yaklaşık 200 milyar dolarlık varlığı yöneten yatırımcılar arasında kripto para birimleri hakkında yeni bir anket gerçekleştirdi. Ayrıca anket sonuçlarına göre Cardano, Polkadot ve XRP altcoin’leri Ethereum’dan (ETH) yatırım fonu yöneticisi sermayesini çektiği belirtiliyor. Ankete göre Cardano, Polkadot ve XRP, yatırım fonu yöneticilerini Ethereum’dan uzaklaştıran üç kripto varlık olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum ise daha fazla yatırımcı ve daha fazla yatırıma işaret ediyor. Firmanın yayınladığı rapordan dikkat çeken bir alıntı ise şu şekilde:

“Bitcoin pozisyonları çoğunlukla değişmeden kalırken, yatırımcılar giderek altcoinlere ekleme yapıyor. Rapora göre, Polkadot, Cardano ve XRP, Ethereum pahasına artan tahsisler görüyor.”

Bitcoin, Solana ve Bu 2 Altcoin İçin Kritik Seviyeler Açıklandı!

Popüler dijital varlık firması CoinShares’in iki ayda bir olmak üzere yaptığı ankete göre, bir önceki Mart ayı çalışmalarına yüzde 25 kıyasla, yatırımcıların yüzde 20’sinden fazla bir kısmı Ethereum (ETH)’a tahsis etti. Popüler altcoin Ripple’a fon sağlayan yatırımcıların yüzdesi ise geçtiğimiz Mart çalışması raporuna göre yaklaşık yüzde 4 seviyelerinden yüzde 6 seviyelerine kadar çıkmış bulunuyor.

Solana yatırımcısını kaybediyor

Dijital varlık yatırımcıları söz konusu olduğunda ise popüler altcoin Cardano (ADA) yaklaşık yüzde 5 seviyelerinden yüzde 12 seviyelerinin üzerine yükselerek iki katından fazla bir artış gösterdi. Aynı zamanda Polkadot (DOT)’ta  yaklaşık yüzde 9’dan yüzde 13’lük bir seviyeye sıçrama yaşadı. Geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleştirilen bir başka ankete göre ise, akıllı sözleşme blockchain platformu olan Solana (SOL), projeye yatırım yapan yatırımcıların yüzdesinde yüzde 4’ten yüzde 1 seviyelerine kadar düşüş yaşadı.

Yayımlanan anket raporuna göre, çeşitlendirme ve spekülasyon, dijital varlıklara yatırım yapmanın iki nedeni olarak karşımıza çıkıyor. “Spekülatif nedenlerle pozisyon ekleyen yatırımcılarda yüzde 20’den yüzde 27’ye yükselen önemli bir artışa tanık olduk.” Düşmesine rağmen, Bitcoin’in teknoloji şirketleriyle bağlantısı ve gerçek çeşitlendirme avantajlarından şüphe duyması nedeniyle çeşitlendirme, dijital varlıklara yatırım yapmak için önemli bir motivasyon olmaya devam ediyor.” Daha önce kriptoarena.com olarak fiyatını bildirdiğimiz Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ise anlık olarak 29.548,05 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku