Ripple – SEC Davasında Önemli Gelişme! İşte Detaylar

327

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki yasal süreç son hızıyla devam ediyor. Mahkemede Ripple’a, bireysel sanıklardan, SEC yetkilileri tarafından yapılan kamuya açık açıklamaların yedi videosunu doğrulamak adına tarafsız olarak yer alan iki tarafa mahkeme celbi gönderme talebine yanıt verdi. Kriptoarena.com olarak, yasal süreçle ilgili gelişmeleri siz değerli okuyucularımıza aktarıyoruz.

Ripple ve SEC arasındaki dava sürecinde suistimal mi var?

Savunma avukatı James K. Filan tarafından sağlanan son güncellemelere göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Davalılarının Yargıç Netburn’ün SEC yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarının videolarının doğrulanmasına ilişkin kararını uygulama çabalarına tek satırlık bir yanıt verdi. SEC, ödeme devi Ripple’ın gerçek keşfini yeniden açma talebi üzerine herhangi bir pozisyon almadığını dile getirdi:

Bu karardan daha önce Ripple sanıkları, önceki RFA’larla (kabul talebi) ilgili olarak yedi SEC yetkilisinin kamuya açık açıklamalarının videolarını almak adına yasal süreç dışında mahkeme celbi çıkarma yetkisi isteminde bulundu.

Ancak Ripple, mahkemeden hizmet vermek için izin istediği iki mahkeme celbinin keşfin yeniden açılması anlamına gelmediğini savundu. Bu konuyla ilgili olarak savunma avukatı James K. Filan tarafından şunlar söyleniyor:

Ripple’ın orijinal talepte belirttiği gibi, ödeme devinin hizmetlerine devam etmesi ve hizmet sağlaması için izin istediği mahkeme celbi, keşfin yeniden açılması değil, Ripple’ın gerçek keşfinden önce sunulan ve Yargıç Netburn’ün Emrini gerçekleştirmek adına gerekli olan RFA’larla ilgilidir.

XRP savunucusu, SEC avukatlarının davranışlarını garip olarak nitelendirdi

Savunma avukatı James K. Filan, SEC’in Ripple’ın ilk talebini yanlış yorumlamadan önce bir yanıt vermek için beş gün beklediği gerçeğiyle gösterildiğinde olduğu gibi, SEC’in tek cümlelik yanıtının “yalnızca yargı sürecinin kötüye kullanılması ve mahkemenin zaman kaybı” olduğunu iddia ediyor. XRP’nin savunucusu Jeremy Hogan, kısa cevapla ilgili olarak kelimelerin kaybolduğunu iddia ediyor ve şunları söylüyor:

Bu tek cümlelik Cevap Özeti konusunda hiç bir fikrim yok. İçgüdülerime göre Att’y Guerrier, SEC’in pozisyonunu gerçekten tartışmaya kalkarsa, ne kadar kötü görüneceğini fark etti ve bu yüzden kolay olan yolu seçti. Bence SEC tarafının avukatlığının son zamanlarda… garip davranışları olduğunu söylemek doğru olur.

Bu arada Ripple ekosisteminin yerel altcoin projesi XRP’de dava süreci devam ederken 14 gün içerisinde yüzde 7.9 artış yaşadı. Ancak, şu anda XRP fiyatı son 24 saatte yüzde 3.6 düşüşle 0,36 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku