Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor! Peki Sırada Ne Var?

309

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son hareketiyle analistleri farklı görüşlere itti. Analistler görüşlerini paylaşmaya devam ediyor.CoinMarketCap’e göre, 24,2 bin dolarlık direnci reddettikten sonra BTC fiyatları, şuan 22.900 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor altına düştü. Bu ret, piyasa koşullarının geç iyileşmesi nedeniyle birçok yatırımcının canının sıkılmasına neden oldu.

Bitcoin fiyatı hangi yöne kırılacak

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz kısa süre önce Bloomberg’e verdiği röportajda, Bitcoin’in yakın zamanda 30 bin dolarlık engeli aşıp aşmayacağının şüpheli olduğunu söyledi.  “Adil olmak gerekirse, büyük kurumsal akışlar görmüyoruz, ancak kimsenin geri adım attığını da görmüyoruz” diyen Mike Novogratz konu ile ilgili şunları söyledi:

Bitcoin bu yükselişte 30.000 USD’yi geçecek mi? Göreceğiz. Şüpheliyim. Sanırım şimdi muhtemelen bu aralıkta olacağız. Bir süreliğine 20.000 ABD Doları, 22.000 ABD Doları veya 30.000 ABD Doları aralığında olursak açıkçası mutlu olurum.

bitcoin

Bununla birlikte, son zamanlarda bir CryptoQuant öngörüsü , vadeli işlem piyasasında sözleşme açılışlarını gördükten sonra Bitcoin genelinde yükseliş çizgisine işaret etti. Güncellemeye göre, “makro duyarlılıkta bir iyileşme beklentileri, kısa vadeli daha iyilerin vadeli işlem piyasasında (açık faiz) pozisyonlar oluşturmasına ve fiyatları daha yükseğe yönlendirebilecek ivme kazancı üzerine bahis oynamasına neden oluyor.” Bununla birlikte, geleceğe yönelik bu rallinin sürdürülebilir olup olmayacağını zaman gösterecek. Bu, özellikle genel duyarlılıktaki değişikliklere duyarlı oldukları için pozisyonlarını hızla değiştiren kısa vadeli yatırımcılar için geçerlidir.

Tarhisel veriler yükseliş işaretleri veriyor

Tanınmış kripto para yatırımcısı ve analist Tone Vays tarafından YouTube kanalında bir başka yükseliş göstergesi ortaya çıktı . BTC’nin 2015 ve 2018 ayı piyasalarındaki diplerinden önce gelen tarihsel olarak yükseliş sinyaline ışık tuttu. Vays’e göre, Ağustos sonu kadar geç olabilecek “yaklaşık üç hafta” içinde bir yükseliş sinyali açılabilir. Vays Bitcoin fiyatı ile ilgili analizini şu sözlerle anlattı:

Buradaki yükseliş yapısını seviyorum. Bu, aylık Heikin-Ashi grafiğidir. Gerçek bir MRI alımını görmek istiyorum. Tarihsel olarak, bu MRI alımları inanılmazdı. 2018’de mükemmel bir satın alma fırsatı yakaladık, 2015’te de. Ve eğer ayı piyasası [2013’te] daha uzun olsaydı, eminim o zaman da bir tane alabilirdik. Ve işte burada: Fiyat önemli ölçüde artmadıkça, üç hafta içinde üçüncü MRI alımı geliyor, umarım öyle olur, ama göreceğiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak ambcrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku