Ripple – Sec Davası Tüm Hızıyla Sürüyor! İşte Kritik Gelişmeler

498

Ripple, mahkemeden SEC yetkililerinin kamuya açık açıklamalarının yedi videosunu indirebilmek adına iki video paylaşım platformu mahkeme celbi sunabilmek için izin talep etti.

Mahkeme celbini sunabilmek adına videolara ihtiyaç olduğu belirtiliyor

Ödeme devi Ripple, Yargıç Sarah Netburn’den, SEC yetkililerinin önceki Kabul Talepleri (RFA) ile ilgili kamuya açık açıklamalarının yedi kopyasına ait video kayıtlarının, kimliğini doğrulamak adına iki taraf olmayan mahkeme celbi sunmak için izin talebinde bulundu. Ripple’a göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) talebe rıza göstermeyi reddetti. 19 Temmuz 2022’de mahkeme, tarafların bir araya gelerek RFA’lar hakkında görüşmelerine karar vererek, SEC’den yetkililerinin kamuya açık açıklamalarının yedi video kaydını doğrulamasını istedi. Ripple, mahkemenin emrinden bir alıntı paylaştı:

Bu tür bir anlaşma, doğrulama ve koruma adına açıklamaların indirilmiş versiyonlarının oluşturulmasına gerek olabilir.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Mahkemenin talebine takiben taraflar 27 Temmuz 2022’de bir araya geldi ve görüşme sağlandı. Başlangıçta video kayıtlarına eriştiğinde sözleri doğrulayacağını kabul etmesine rağmen SEC, Ripple’ın video içeriğini bulundukları platformlardan indirme işlemini durduruyor.

Ripple tarafından istenen talebin henüz kabul edilmediği bildirildi

Ödeme devine göre videolar, iki video paylaşım platformunda bulunuyor. Yedi video kaydı, yetkisiz kişilerin önceden izin almadan içerik indirmesini önlemeyi de içeren platformun hizmet şartlarının da tabi olduğu belirtiliyor. Buna dayanarak, Ripple, Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’da dahil olmak üzere Davalılar, video paylaşım platformlarından izin istedi. Platformlar, talebe yanıt olarak, videoları indirme izni verilmeden önce Ripple’ın mahkeme celbi sunması talebinde bulundular.

Tarafların yedi videoyu doğrulamasını sağlama çabalarının bir parçası olarak, Davalılar her iki video platformunda da mahkeme celbi sunmak için izin istediler. Ripple hareketin amacının, video paylaşım platformlarının hizmet şartlarını ihlal etmeden videoları elde etmek olduğunu söylüyor. Mahkeme celbi talebinin onaylamasının ardından blockchain şirketi, kimlik doğrulama için videoları SEC’e sağlamayı planlıyor. Ancak Ripple tarafından, SEC’in henüz ödeme devinin talebine rıza göstermediği söyleniyor:

Özellikle, SEC, sanıklara, yalnızca sanıklar, iddialarını desteklemek için belirtilmemiş video kayıtlarının kopyalarını elde etmek için kendi mahkeme celbi setine hizmet edebilmesi için ve ancak sanıklar daha fazla kabul etmesi durumunda ve ancak sanıklar keşfi yeniden açmayı kabul ederse rıza gösterebileceğini iletmiştir. Bilinmeyen SEC videolarına herhangi bir özgünlük ve prosedürel itirazdan feragat edebilmek adına.

Hogan & Hogan avukatı tepki gösteriyor

Blockchain şirketi, SEC’in koşullarını “tamamen uygunsuz” olarak nitelendirdi. Şirkete göre komisyon, keşif sırasında herhangi bir özgünlük RFA’sına hizmet etmedi ve SEC’in komisyonun keşfini yeniden açma girişimine şiddetle karşı çıktığını ekledi. Mahkeme ile ilgili konulara açıklık sağlamak adına Ripple, video paylaşım platformunda sunmayı amaçladığı iki mahkeme celbinin, keşifleri yeniden başlatmak adına yapılan bir hareket olmadığını ve mahkemenin zaman çizelgesine bir sorun teşkil etmediğini belirtiyor.

Blockchain şirketi tarafında “Mahkeme celbi, 31 Ağustos 2021’de gerçek keşfi sona ermeden önce görevlendirilen RFA Davalılarıyla ilgilidir ve emri yerine getirmek adına gereklidir” sözleriyle konuyu açıklıyor. Bu arada, SEC’in Ripple’ın mahkeme celbi talebine rıza göstermeyi reddetmesi sonrasında, Hogan & Hogan hukuk firması ortaklarından biri olan avukat Jeremy Hogan’ın da tepkisini çektiği belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku