Ripple CEO'su Dava İçin Tarih Verdi: Fiyat Yükseliyor!
Ripple CEO'su Dava İçin Tarih Verdi: Fiyat Yükseliyor!

Ripple CEO’su Dava İçin Tarih Verdi: Fiyat Yükseliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse uzun bir süredir devam eden XRP-SEC arasındaki davanın yakın zamanda çözülebileceğine işaret ederek, haftalar içerisinde bir zafer kutlaması gerçekleştirilebileceğini aktardı! İşte detaylar…

Ripple CEO’su zaferin haftalar içerisinde gelebileceğini açıkladı!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı açtığı davanın nihai çözümüne ilişkin yeni tahminlerini paylaştı. Redefine Tomorrow 2023 zirvesinde Garlinghouse, bir sohbet toplantısında davanın haftalar içinde çözüleceğini aktardı. Ünlü CEO’nun aktardığı sözler şu şekilde:

Bugün gelinen nokta itibariyle, hukuki konulara çok fazla girmemeye çalışacağım. Haklısınız, bu yıl içinde mahkemeden bir karar çıkacağına dair kendime çok güveniyorum. Aslında, aylar değil, haftalar içinde bir karar çıkacağını tahmin ediyorum

Ripple - SEC Davası Devam Ediyor! İşte Kritik Gelişmeler...

Garlinghouse’un SEC ve Ripple davasının bitiş tarihine ilişkin son tahmini, Yargıç Torres’in ajansın William Hinman’ın belgelerini mühürleme talebini reddetmesinden ancak bir hafta sonra geldi. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere bu belgeler, Hinman’ın Bitcoin ve Ethereum’u menkul kıymet dışı ilan ettiği tartışmalı 2018 konuşmasına ilişkin SEC’deki iç müzakerelerle ilgililer. Bununla beraber yargı tarafından gelen bu gelişmeyi yorumlayan Garlinghouse, Yargıç Torres’in Hinman’ın belgelerine ilişkin kararının şeffaflık için büyük bir kazanım olduğunu söyledi. Daha önce bildirildiği üzere, Ripple CEO’su şirketin Hinman’ın belgelerinin redakte edilmiş versiyonlarının kamuya açıklanmasını sağlayacağını söyledi. Hinman’ın belgelerinin 13 Haziran 2023 tarihinde kamuoyuna açıklanmasının beklendiğini belirtmekte fayda var.

Brad Garlinghouse daha önce de davaya yönelik tarih tahminleri yapmıştı!

Bir diğer yandan Garlinghouse, SEC’in yasal mücadelesi için ilk kez bir bitiş tarihi öngörmüyor. Geçen yıl, açık sözlü Ripple CEO’su davanın 2023’ün ilk yarısında çözüleceğini tahmin etmişti. Benzer bir gelişmede Garlinghouse, Yargıç Analisa Torres’in 2023’ün 3. çeyreğinin sonundan önce bir özet yargı kararı vereceğini öngördü. Garlinghouse’a göre, dava tamamen özetlendi ve yargıç nihai bir karar vermek için gerekli tüm bilgilere sahip.

Ripple Yatırımcıları Müjde: SEC Başkanı XRP'yi Destekliyor!

Garlinghouse’un neden davanın aylar değil de haftalar içinde çözüleceğine inandığı belli değil. Hinman’ın belgelerini açma kararının taraflar arasında bir uzlaşmaya yol açabileceği yönünde spekülasyonlar var. Tarafların özet kararın kamuya açık, redakte edilmiş versiyonlarını dosyalamak için bir haftalık uzatma talebinde bulunması, davada olası bir anlaşmanın alevlerini daha da körükledi. Özellikle Ripple, komisyonun XRP’yi menkul kıymet olmayan bir ürün olarak tanıması halinde SEC ile bir uzlaşmayı değerlendirebileceğini yineledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple CEO’su Dava İçin Tarih Verdi: Fiyat Yükseliyor!