XRP II Nedir? Ripple CTO'su Açıklıyor!
XRP II Nedir? Ripple CTO'su Açıklıyor!

XRP II Nedir? Ripple CTO’su Açıklıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple CTO’su David Schwartz, takipçilerinden birinin kripto ödeme şirketinin resmi belgelerinde XRP II’ye ilişkin bir referans bulmasının ardından XRP II hakkında açıklama yaptı. Apple Pay ve Apple’ı örnek olarak kullanan Schwartz, XRP II’nin Ripple Labs tarafından kontrol edilen ayrı bir tüzel kişilik olduğunu ve ayrı, belirli faaliyetler yürütmesi gerektiğini açıkladı. İşte detaylar…

Ripple CTO’su XRP II konusu hakkında açıklamalarda bulundu!

Kripto para piyasalarının yakından tanıdığı bir isim olan Ripple CTO’su David Schwart, takipçilerinden birinin Ripple Labs’in belgelerinde yer alan XRP II’ye dair bir referans bulması üzerine konu hakkında yorumlarda bulunarak açıklamalar yaptı. Şirket CTO’su 4 Aralık tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda, XRP II’nin Ripple’ın üzerinde pay sahibi olduğu bir tüzel kişiliğin adı olduğunu belirtti. CTO, bu durumu teknoloji şirketi Apple ve onun iştirakini örnek göstererek açıkladı.

Popüler CTO, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’ı eleştirdiği bir paylaşımına yorum olarak şirket belgelerindeki XRP II sözlerini soran takipçiye yine Twitter üzerinden yanıtlarda bulundu. XRP II’nin Ripple’ın üzerinde pay sahibi olduğu bir tüzel kişilik olduğunu, bu durumu Apple ve onun iştiraki Apple Pay’i inceleyerek anlayabileceğini açıkladı. Genel olarak hamlenin sebebini ise şirketlerin tüzel kişilikler kurarak tüm şirketin yapısını değiştirmeden istedikleri faaliyet alanlarını sürdürebilmesi olarak bildirdi.

Geliştirici ayrıca, XRP II’nin bir kripto para birimi olmadığına da ayrıca açıklık getirdi ve Schwartz’ın tweet’ine yanıt olarak sağlanan belgeye göre, söz konusu LLC’nin daha önce XRP Fund II adını taşıdığı görülüyor.

Son 24 saat içerisinde XRP, yüzde 1 yükseliş yaşadı!

Bir diğer yandan popüler altcoin XRP ise son 14 gün içerisinde yüzde 8’lik yükselişle yatırımcıları kendisine çekiyor. Uzmanlara göre birçok yatırımcının önümüzdeki günlerde piyasada neler yaşanacağını bilmiyor olsa da XRP’ye olan güvenleri tam gözüküyor. Daha önce kriptoarena.com olarak fiyatını bildirdiğimiz üzere XRP, son 7 günlük süreçte yüzde 1,1 değer kaybı yaşadı. Son 24 saatlik süreç içerisinde ise popüler altcoin projesi Ripple (XRP), yüzde 1,1 artış yaşadı. Anlık olarak ise popüler kripto para birimi 0,393551 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Fiyat Tahmini: Dava Sonrası XRP Fiyatı 10 Doları Vurabilir mi?

Kripto para piyasalarının popüler altcoin’i Ripple, uzun zamandır istenilen performansı gösteremese de yatırımcılar ondan ümitli gözüküyor. Uzmanlar ise popüler kripto para birimi için teknik analizlere işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

XRP II Nedir? Ripple CTO’su Açıklıyor!