Polygon (MATIC)’un Başarısının Sırrı Bu 3 Faktörde Yatıyor!

183

Poligon (MATIC) kripto para gündeminin zirvesinde oturmaya devam ediyor. Altcoin, son yedi gün içinde, Uniswap dışındaki tüm büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans göstererek, yüzde 35 değer kazandı. MATIC’in güçlü yükseliş trendinin arkasında, Polygon projesinin etrafındaki hype, Google BigQuery duyurusu ve Mark Cuban’ın yatırımı da dahil olmak üzere birkaç büyük neden var.

Polygon ve giderek büyüyen hype

9 Şubat’ta Matic ilk olarak Polygon olarak yeniden markalaşma planlarını açıkladı. O zamanlar umut verici metaverse projeleri ve entegre Matic Plasma Chain’i getirdiler. Plasma Chain’i uygulayarak Polygon, projeler için yerleşik ölçeklendirme çözümleriyle birinci katman bir Blockchain ağı sağlayabildi.

Poligon ekibi Şubat ayında şunları söymişti:

Üretime hazır bir Ethereum Layer2, tahmin tabanlı Plazma uygulaması olan Matic Plasma Chains’i uyguladık ve sunduk; Doğrulayıcı için güçlü Ethereum güvenliğine dayanan, izinsiz, EVM uyumlu, PoS güvenli bir Ethereum yan zinciri olan Matic PoS Chain’i uyguladık ve sunduk. esnetme ve kontrol noktaları; Polymarket, Aavegotchi, Neon District, Skyweaver, Cometh, EasyFi dahil olmak üzere 80’den fazla harika uygulama eklendi ve her gün yenileri ekleniyor.

O zamandan beri, Polygon, özellikle kullanıcı sayısı hızla artan metaverse projeleri için büyük bir katman-bir Blockchain projesi haline geldi. Büyüyen temeller, Blockchain projesi için genel piyasa duyarlılığını da artırıyor gibi görünüyor.

Polygon İstikrarlı bir ivme yakaladı

MATIC için yükseliş ivmesi, bu hafta başlarında son fiyat artışlarından önce olumlu bir görünüm tespit etmeye başlayan Cointelegraph Markets Pro’nun VORTECS ™ verileri tarafından yakalandı.

Cointelegraph’a özel VORTECS™ Skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının birleşiminden elde edilen geçmiş ve mevcut piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, VORTECS™ Skoru 24 Mayıs sabahı yeşile döndü ve fiyatın 2.30 dolar‘ın üzerindeki son zirvelerine ulaşmasıyla birlikte 27 Mayıs’ta 94’e kadar yükseldi.

Google BigQuery duyurusu

En iyi yedi kripto para varlığı için bir Ren-Polygon köprüsü ve Ethereum uyumlu zincirler oluşturmak için SDK dahil olmak üzere birkaç yeni geliştirme dönüm noktasına ek olarak, Polygon 29 Mayıs’ta projenin Polygon varlıklarının Google Cloud’un BigQuery’sine entegrasyonunu tamamladığını duyurdu.

Bu entegrasyon, Poligonun erişilebilirliğini ve konumlandırılmasını iyileştirdiği için önemlidir; Bu, BigQuery kullanıcılarının kullanıcılarının Polygon’a kolayca erişmesine olanak tanır.

Poligon ekibi bu konu hakkında şunları söyledi:

Poligon veri kümelerinin GoogleCloudTech BigQuery ile entegrasyonunu tamamladığımızı paylaşmaktan son derece heyecanlıyız! Bu, Google’ın BigQuery platformunu kullanarak Polygon’un veri kümelerini sorgulayabileceğiniz, analiz çalıştırabileceğiniz ve analizler çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Blockchain’ler, en zengin kaynaklardan bazılarıdır. Doğrulanabilir veriler ve bu, geliştiricilerin Polygon’un veri kümelerine erişimini iyileştirme ve analistlerin muazzam gizli değerlerini açığa çıkarmalarına yardımcı olma yolunda büyük bir adım.

Polygon, BigQuery 1TB teklifine dahildir; bu, çoğu BigQuery kullanıcısının, Blockchain ile ilgili çeşitli veri kümelerine erişmek için Polygon Blockchain ağında sorgular çalıştırabileceği anlamına gelir.

Mark Cuban faktörü

Ek olarak, milyarder yatırımcı Mark Cuban, 25 Mayıs’ta Polygon’a yatırım yaptığını açıkladı. Cuban, saniyede yüksek işlem (TPS) çıktısına sahip olmanın, kullanıcılar için kullanım maliyetini düşürmek açısından oldukça önemli olduğunu açıkladı. Ayrıca Cuban, ağ etkisinin çok önemli olduğunu ve Polygon’un halihazırda Blockchain kullanan birçok projeye sahip olduğunu vurguladı. Cuban şunları ekledi:

Daha fazla TPS ve daha düşük işlem ücretlerine sahip olmak yeterli değil. Güncel bir ağ etkisi ve önemli bir kullanıcı büyümesi de olmalıdır. Bu, çoğu L1 ve L2 için bir zorluktur, çünkü birkaç istisna dışında, kripto para evreninde pazarlama berbat ötesidir. Bu proje, hızlı; iyi çalışıyor ve en önemlisi kullanıcı tabanı katlanarak büyüyor.

Analistler ayrıca, çıkmakta olan DeFi yatırımcılarının Polygon ve Blockchain’in üstündeki projeler konusunda genel olarak iyimser olduklarını söylüyorlar. Kripto para analisti Brad Laurie şunları söyledi:

Mark Cuban Haklı. Her türlü kesim, etki, grup ve güçlü oyuncudan 0xPolygon desteğinde büyük bir değişim oldu. ETH-#DeFi kalabalığının $MATIC’te yaklaşan anlaşmalara hevesli olduğuna şüphe yok. onlar, koşuşturma için hazırlanırken sunumları okumakla meşguller.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku