Ripple (XRP) İçin Psikolojik Engel 1 Dolar Seviyesi Geçilirse Ne Olur?

69

Ripple (XRP) kayda değer bir toparlanma gerçekleştirmesine rağmen, 1 dolar seviyesini geçme mücadelesiyle karşı karşıya. An itibariyle, XRP 0,93 dolardan işlem görüyor. Altcoin, Mayıs ayında en az üçüncü kez 1 dolarlık psikolojik seviyenin altına düşerek  rallisinin durup durmadığı sorusunu gündeme getiriyor.

Ripple ve önündeki engeller

Genel olarak, XRP fiyatı, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu tarafından tokenin ana şirketi Ripple aleyhine devam eden dava nedeniyle zarar gördü. SEC’e göre Ripple, XRP’yi menkul kıymet olarak sınıflandırarak yasayı ihlal etti.

Ripple (XRP)'dan Yatırımcılarını Sevindirecek NFT Hamlesi!
Ripple (XRP)’dan Yatırımcılarını Sevindirecek NFT Hamlesi!

Tartışmanın ortasında, XRP hala bu yasal etkiden sağ çıkabilmek için mücadele ediyor ve piyasa değerinde önemli bir düşüşle sonuçlanan sermaye çıkışlarını kaydediyor. Dahası, Cardano ve Binance Coin gibi varlıklara karşı konumunu kaybeden XRP, sıralama açısından  Dogecoinden sürekli bir tehditle karşı karşıya.

NFT projesi

Bununla birlikte, Ripple, sınır ötesi ödemeleri güçlendirmenin yanı sıra XRP için daha fazla kullanım durumu ekleyerek süregelen davanın etkilerini en aza indirmeye çalışıyor. Son zamanlarda, Ripple, XRP defteri tarafından desteklenen NFT çılgınlığına girişerek manşetlerde yerini buldu.

Ripple’ın NFT projesi, alım satım için yüksek işlem ücretlerini ve NFT’ler için üretim ücretlerini ele almayı amaçlıyor. Ayrıca Ripple, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) güçlendirmeye ilgi duymanın yanı sıra, Asya’nın Japonya gibi bazı bölgelerinde hala desteğe sahip.

SEC davasına rağmen Ripple destek alıyor

XRP hala SEC’den gelen baskıyla karşı karşıya olsa da, token, finans sektörünün önde gelen isimlerinden destek aldı. Örneğin, eski ABD Finans Direktörü Rosie Rio, XRP’nin gerçek dünyadaki kullanım yeteneğine hayran olduğunu  belirterek Ripple kuruluna katıldı. Aynı zamanda, XRP destekçileri, SEC ofislerinin dışında, düzenleyiciyi tokeni yok etmeye çalıştığı iddiasıyla kınama protestolar düzenlediler. XRP yukarı yönlü ivmeyi sürdürmek için mücadele ederken, token, SEC yasal sorunlarının ortasında fırtınayı atlatmaya çalışıyor.

XRP’nin fiyat görünümü nedir?

Özellikle dava etrafındaki gelişmeler, XRP’nin bir sonraki fiyat hareketini büyük ölçüde bilgilendirecek. Ancak XRP’nin genel fiyat görünümü nedir?An itibariyle, XRP’nin direnç seviyesi 0,9 dolardı ve bu pozisyon sürdürülebilirse, token muhtemelen 1 dolar seviyesini test edecek. Varlık 1 dolar direnç seviyesini kırarsa, yatırımcılardan daha fazla sermaye girişi çekebilir ve bu da varlığı kritik 1,2 $ seviyesine doğru yükselmeye konumlandırabilir. Bu noktadan sonra, 1.4 dolara doğru yükseliş hareketi meydana gelebilir..

Bununla birlikte, XRP’nin yukarı yönlü hareketinin de büyük ölçüde Bitcoin ile bağlantılı. XRP’nin genel fiyat görünümü açısından, tokenin fiyatı, SEC davasının sürmesi koşuluyla daha geniş kripto piyasası duyarlılığı tarafından yönlendirilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku