Milyarderlerin Desteğini Alan Altcoin’de Önemli Gelişme

37

Polygon ekipleri, SDK ağında geliştiricilerin altcoin Ethereum’a bağlı zincirleri dağıtmasına olanak tanıyan lansmanını duyurduğunda, Mark Cuban Polygon’a yatırım yaptı. Daha önce Matic Network olarak bilinen Ethereum katman-2 çözümü olan Polygon, geliştiricilerin Ethereum Sanal Makinesi’ni kullanarak ETH uyumlu zincir dağıtmasını sağlayan ağının ilk sürümünü yayınladı. Polygon SDK olarak adlandırılan ağın, Ethereum’un çok zincirli bir ekosisteme geçişinin başlangıcını işaret ediyor.

Altcoin ETH’ye Polygon SDK Geliyor

Bu yılın başında duyurulan protokolün Matic Network’ten Polygon’a yeniden markalaşması haberinden bu yana ekip, altcoin Ethereum’u Polkadot’a benzer bir Blockchain İnternet projesine dönüştürmek için çabalıyor. Polygon SDK ağının piyasaya sürülmesinden sonra amacına bir adım daha yaklaştı. CryptoPotato ile paylaşılan basın bülteni, ilk versiyonun lansmanını simgeliyor. Basın bülteninde yer alan haberde şu bilgilere yer verildi:

Ethereum’un resmen çok zincirli bir ekosisteme geçişinin resmi başlangıcını ifade ediyor, genellikle bu sistem “Internet of Blockchains” olarak anılıyor.

Polygon SDK, başlangıçta geliştiricilerin, genellikle yan zincirler ve kurumsal zincirler tarafından kullanılan kendi güvenliklerinden tamamen sorumlu bağımsız zincirler oluşturmalarına olanak tanıyacaktır. Polygon SDK aracılığıyla, özel bir köprü sayesinde altcoin Ethereum ile tamamen birlikte çalışabilecekler. Gelecekteki güncellemeler, kullanıcıların güvenli zincirleri dağıtmasına izin vermeyi de içerir ve bunların güvenliği tamamen Ethereum’un birinci katmanına bağlı olacaktır. Her SDK geliştiricisi, bağımsız ve güvenli zincir arasında seçim yapabilecektir. Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Naiwal tarafından konuya ilişkin olarak şu açıklamalarda bulunuldu:

Gelişmiş katman-iki çözümlerle, Ethereum 2.0 şimdi veya çok yakında çevrimiçi olarak geliyor, kapsamlı bir birlikte çalışabilirlik çerçevesine duyulan ihtiyaç her zamankinden daha güçlü. Polygon SDK ile, kurulum kolaylığı ve L2 arası iletişim dahil olmak üzere Ethereum’un çoklu zincirli geleceği için acil ihtiyaçları çözüyoruz.

Mark Cuban Polygon’a Yatırım Yapıyor

Altcoin Ethereum ağının gelişmiş kullanımı, büyük tıkanıklıklara yol açarak yüksek ücretlere ve gecikmiş işlemlere neden oldu. Sonuç olarak, acıyı hafifletmeye çalışan çok sayıda ikinci katman çözümü ortaya çıktı.

Polygon SDK ağının piyasaya sürülmesinin yanı sıra, ekip daha dün önemli bir gelişme daha duyurdu. Proje, milyarder yatırımcı Mark Cuban’ın açıklanmayan bir miktar yatırım yaptığını Twitter’da duyurdu. Ayrıca kısa süre önce kripto para topluluğuna katılan Dallas Mavericks’in sahibi, Polygon’u web sitesine ekleyerek hangi şirketlere fon ayırdığını gösterdi.

Kaynak Cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku