Bu Altcoin Google Aramalarında Rekor Kırıyor!

0 166

Cardano tokenı ADA piyasa değeri bakımından üçüncü en büyük kripto para birimi olmayı başardı. Altcoin için, Google aramaları, son birkaç hafta içinde yeni zirvelere fırladı. Bu rekor, ADA’nın son fiyat rekoruyla aynı zamana denk geldi.

Google trend verileri, özellikle kripto para birimi alanı söz konusu olduğunda, genellikle perakende yatırımcıların davranışlarının iyi bir göstergesidir. Belirli bir token ve proje için Google aramalarının sayısı, genel ilgi konusunda oldukça doğru bir tahmin sağlar.

Dünyanın en büyük arama motorundan alınan en son verilere göre, blockchain projesi Cardano, küçük yatırımcılar için piyasadaki en son çılgınlık haline geldi. Google aramalarının sayısı Şubat ayının başından bu yana patladı.

Aramalar, ilk olarak, 2017/2018 boğa koşusu sırasındaki bir önceki rekoru kırdılar. Bununla birlikte, öngörüler aramaların bu haftanın sonunda (6 Mart 2021’e kadar) iki katından fazla olacağını tahmin ettiğinden, ilginin  önümüzdeki haftalarda da yoğunlaşması bekleniyor.

Cardano’ya artan ilgi, blockchain projesindeki birkaç hayati gelişmenin ortasında meydana geliyor.

Cardano kurucu Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde büyük endüstri isimleriyle yeni ortaklıklar ve entegrasyonlar olduğunu açıklarken, uzun zamandır beklenen “Mary” protokol güncellemesi bu hafta başlarında yayına girdi. Yükseltme, güvenliği artırmanın yanı sıra, ağ ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için çok varlıklı uyumluluğu da mümkün kılıyor.

ADA’nın Yıldızı Her Geçen Gün Daha Çok Parlıyor 

Cardano’nun yerel kripto para birimine olan talep de son birkaç haftadır artıyor. Geçtiğimiz hafta Dubai merkezli bir yatırım fonun, Bitcoin varlıklarından 750 milyon dolar’ı satmayı ve fonları, ADA ve DOT’a tahsis etmeyi planladığını açıklaması büyük ses getirdi.

Beklendiği gibi, ağdaki gelişmeler, perakende yatırımcıların artan iştahı ve kripto fonları, ADA fiyatını olumlu etkiledi.

Varlık yeni yıla yaklaşık 0.18 dolar’dan girdi. O zamandan beri, yüzde 700’lük bir yükselişin ardından birkaç gün önce yaklaşık 1.50 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. O zamandan beri biraz geri çekilmesine ve şu anda 1.25 dolar’dan işlem görmesine rağmen, ADA hala yılbaşından beri yaklaşık yüzde 600 artış gösterdi.

Doğal olarak, bu etkileyici performans piyasa değerini artırdı ve ADA, 40 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile bu  üçüncü en büyük dijital varlık haline geldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku